FIFA-kandidaat Chung baalt van 'onethisch' onderzoek

19 augustus 2015, 11:43
0 reacties

Chung Mong-Joon ligt direct na zijn kandidaatstelling voor het voorzitterschap van de FIFA onder vuur. Uit brieven van de Aziatische voetbalbond blijkt dat de mondiale voetbalunie onderzoekt of donaties die de Zuid-Koreaan deed in 2010 wel door de beugel kunnen.

De ethische commissie van de FIFA onderzoekt twee donaties van Chung. In 2010 gaf de miljardair 500.000 dollar aan Haïti, nadat het land was getroffen door een zware aardbeving. In datzelfde jaar stuurde hij 400.000 dollar naar Pakistan, dat kampte met overstromingen. De onderzoekers menen dat het geld, dat bedoeld was voor voetbalprojecten, niet voor dat doel is ingezet.

Chung ontkent in alle toonaarden dat hij iets verkeerd heeft gedaan. Hij noemt het onderzoek 'cynisch en onethisch' en bedoeld voor 'politieke manipulatie'.

Klik op een van onderstaande afbeeldingen en download de FCUpdate-app voor Android of iOS!

0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen