Er reist volgende week een afvaardiging van de KNVB af naar het hoofdkantoor van de FIFA. De delegatie van de Nederlandse voetbalbond stelt de wereldvoetbalfederatie op de hoogte van het experimentele project met het gebruik van videoarbitrage.
Op verzoek van secretaris-generaal Jérôme Valcke wordt de FIFA door de KNVB bijgepraat over de proef met de videoarbiter. Het Nederlandse voetbalorgaan werkt achter de schermen al twee jaar met een videoscheidsrechter, die op basis van televisiebeelden advies geeft over bepalende momenten in een wedstrijd. De KNVB wil de videoarbiter graag implementeren, maar de internationale spelregelcommissie IFAB houdt dit vooralsnog tegen.
De FIFA wordt wel steeds flexibeler als het gaat om het gebruik van technologische hulpmiddelen. De update van de KNVB zorgt wellicht voor een nog positievere indruk. "We gaan daarheen om de FIFA te overtuigen van de noodzaak van een livetest met de video-assistent", zegt KNVB-directeur Gijs de Jong, verantwoordelijk voor het arbitrale project, tegen het ANP.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Inloggen