Afgevaardigden van de 54 Europese voetbalbonden praten donderdagmiddag op het hoofdkwartier in Nyon over de crisissituatie bij de UEFA. Voorzitter Michel Platini werd deze maand door de ethische commissie van de FIFA voor negentig dagen geschorst vanwege zijn mogelijke betrokkenheid bij een omkoopschandaal.
De Fransman kreeg in 2011 een bedrag van 1,8 miljoen euro van de mondiale voetbalunie. Volgens Platini ging het om achterstallig salaris voor advieswerk als assistent van FIFA-baas Sepp Blatter tussen 1998 en 2002. Toenmalige collega's van de UEFA-preses hebben de afgelopen dagen in de media echter verklaard dat de regeling nooit aan hen is voorgelegd. Bovendien mag achterstallig salaris volgens de Zwitserse wet na vijf jaar niet meer overgemaakt worden.
De Zwitserse justitie doet onderzoek naar de betaling en heeft alle informatie overgedragen aan de ethische commissie van de FIFA, die beide bestuurders een voorlopige schorsing van negentig dagen oplegde. Platini ging in beroep tegen die maatregel. Zelf is hij vanmiddag niet aanwezig bij de vergadering van de Europese bonden, maar zijn advocaten zullen hem proberen te verdedigen.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Inloggen