KNVB reageert: "Wie van voetbal houdt, gruwt hiervan"

0 reacties
8 oktober 2015, 14:11

De KNVB heeft gereageerd op het feit dat FIFA-voorzitter Sepp Blatter en UEFA-voorzitter Michel Platini voor negentig dagen geschorst zijn door de ethische commissie van de wereldvoetbalbond. De Nederlandse voetbalfederatie spreekt van een 'schande voor het hele voetbal dat de president van de FIFA voor de zoveelste keer intens slecht in het nieuws is'.

"Zijn voorlopige schorsing door de ethische commissie van de FIFA, op grond van zware verdenkingen van frauduleus handelen, heeft een niet te tolereren, negatieve impact op de voetbalsport en zijn bestuurders. Wie van voetbal houdt, gruwt van deze ontwikkelingen", schrijft de KNVB op haar officiële website. De Nederlandse bond vindt dat de schorsing van Platini 'de kwestie alleen maar complexer en pijnlijker maakt'.

De KNVB heeft Platini recent flink gesteund in zijn plannen om Blatter op te volgen op de hoogste post van de FIFA. "Mede daarom treedt de KNVB zo spoedig mogelijk na de twee interlands van Oranje in overleg met collega-bonden over beide schorsingen en de impact hiervan. De KNVB gebruikt het samenzijn in Astana, waar bestuur en directie vanmiddag heen vliegen, voor nader intern overleg. Daarna komt de KNVB met nadere statements naar buiten."

Verder neemt de KNVB afstand van de gebeurtenissen en voelt het zich gesterkt in haar kritiek op de FIFA. "De urgentie om de plannen uit te voeren die bondsvoorzitter Michael van Praag uitdroeg toen hij kandidaat was voor het FIFA-presidentschap, is nog steeds ongekend hoog. De KNVB wil een nieuwe FIFA, een transparante FIFA, een FIFA die betrouwbaar is, een FIFA die openstaat voor de buitenwacht en een FIFA die zich duidelijk losmaakt van de louche ambiance waarin men nu helaas verkeert", maakt de bond duidelijk.

0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel