De Nederlandse mediasector mag zich in de handen wrijven met de kwalificatie van Oranje voor het EK van 2008. Volgens het marketingvakblad Adformatie zullen bedrijven tientallen miljoenen euro's aan reclames besteden rondom het Europese eindtoernooi.
De Ster rekent op extra omzet van minimaal 15 miljoen euro. Dat is ongeveer 7,5 procent van de totale bruto jaaromzet van de reclameverzorger van de Publieke Omroep. De cijfers liggen hoger dan de opbrengsten van het WK van 2006.
De dagbladsector gaat uit van een bedrag tussen de 7 en 9 miljoen euro extra, die zowel in de landelijke als regionale kranten wordt besteed. Commercieel directeur Ted Trimbach van De Telegraaf verwacht dat hij ruim een miljoen euro extra aan advertentiegeld uit de markt haalt. Julius Minnaar, zijn collega bij PCM Uitgevers, denkt aan een half miljoen euro.
Op de diverse radiozenders zal rond het EK netto zo'n 6 tot 6,5 miljoen euro worden besteed, zegt George Bohlander van koepel RAB. Dat is een dikke twee procent van de totale jaaromzet in radioland.
In de tijdschriftensector zijn de effecten het grootst bij de mannen- en sportbladen. Corina Soethof van het Uitgeversverbond voorziet een stijging van 15 tot 20 procent (2 miljoen euro) in de bruto-omzet bij de mannenbladen. Het sportbladensegment kan een extra van 35 tot 40 procent (1,5 miljoen euro) verwachten.
De extra online-omzet laat zich volgens Microsoft en Ilse Media een stuk lastiger inschatten. De grootste EK-adverteerders gaan veel investeren in online acties, maar minder in thema-advertenties, al maakt dat laatste segment een flinke groei door.
De laatste twee voetbaltoernooien namen de bestedingen in de media toe. Volgens bruto tellingen van Nielsen kwam het totaal bij het EK van 2004 uit op ruim 1,5 miljard euro. In 2006 lag dit op 1,7 miljard.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Inloggen