Ton Lokhoff zat vrijdag tegen RKC Waalwijk voor het laatst op de bank bij Excelsior. De coach moet plaatsmaken voor Alex Pastoor, die naar Woudestein komt als gevolg van de hernieuwde samenwerking met Feyenoord.
Verrassend, vindt ook Lokhoff. "Ja. Ik had het idee dat we met elkaar door zouden gaan. Dat wilde Excelsior ook, maar het verhaal- Feyenoord kwam er ineens tussen. Daarvan ben ik het slachtoffer geworden", zegt hij in AD Sportwereld.
"Ik wist dat de clubs over samenwerking praatten. Ik ben zelf half april bij het eerste gesprek met Eric Gudde en Leo Beenhakker geweest. Dat ging toen vooral over het tweede en de A-jeugd. Niet over namen van spelers of trainers. Maar Feyenoord had toen natuurlijk allang het plan om trainers bij Excelsior te stallen. Of mijn vertrek vanaf het begin vast stond? Daar ga ik wel vanuit, ja. Ik ben niet zo naïef dat ik denk dat ze dat later pas hebben bedacht. Feyenoord moet ook bezuinigen. Alex Pastoor en John Lammers hebben bij Feyenoord een doorlopend contract, dus die konden ze mooi bij Excelsior stallen", aldus de coach, die drie jaar bij Excelsior werkte.