Baseggio vecht tegen schildklierkanker

0 reacties
25 augustus 2009, 09:16   Bijgewerkt: 09:26

Walter Baseggio heeft een zware operatie achter de rug. De Belgische oud-international is in juli geopereerd aan schildklierkanker, zo vertelt hij in Le Soir. "Dit is ernstig, maar ik heb hoop en de kans op herstel is groot."

De ziekte kwam deze zomer aan het licht tijdens een routineonderzoek bij Baseggio's club Excelsior Moeskroen, vertelt de 31-jarige middenvelder. "Tijdens de fysieke tests voor het seizoen heeft de dokter mijn keel onderzocht. Tijdens dat onderzoek ontdekte de dokter een knobbeltje en hij stuurde me naar een specialist. Die stelde een probleem met mijn schildklier vast en op 10 juli ben ik geopereerd."

Omdat de doktoren er snel bij waren, is de kans op een volledig herstel groot. Er zijn geen uitzaaiingen gevonden. "De dokters zijn altijd eerlijk met me geweest. Dit is ernstig, maar ik heb hoop en de kans op herstel is groot. Ik wacht met ongeduld op de resultaten van het nieuwe bloedonderzoek, begin september. Ook al weet ik dat het vier tot zes maanden kan duren voor ik helemaal hersteld ben. Een 'normale mens' zou zo'n zes maanden nodig hebben om volledig te herstellen. Maar voor een sportman kan dat, als hij het voorzichtig aanpakt, sneller gaan", hoopt hij.

Baseggio kwam 27 keer uit voor de nationale ploeg van België.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel