Brazilië bezorgt pover Denemarken kopzorgen

0 reacties
26 mei 2012, 17:39

Denemarken heeft een zeer matige generale repetitie afgewerkt in aanloop naar het EK in Polen en Oekraïne. De equipe van bondscoach Morten Olsen werd zaterdagmiddag in Hamburg voor schut gezet door het olympisch elftal van Brazilië: 1-3.

De Denen kwamen defensief zeer zwak voor de dag en met name doelman Tomas Sørensen maakte er een potje van in de beginfase.  De keeper verkeek zich na acht minuten lelijk op een afstandsknal van Hulk, waardoor de Goddelijke Kanaries de voorsprong in de schoot geworpen kregen: 0-1.

Nauwelijks vijf minuten later leidde Brazilië al met 0-2 dankzij een eigen goal van voormalig NEC'er Niki Zimling. Olsen greep hierna in en haalde Sørensen naar de kant, waarna Stephan Andersen het restant van het duel onder de lat stond bij de Scandinaviërs.

Met Andersen in het doel sloop er iets meer rust in het spel van Denemarken, maar ook de nieuwe keeper kon niet voorkomen dat de Brazilianen vijf minuten voor rust hun voorsprong uitbouwden. Knullig balverlies van Daniel Agger zorgde er voor dat Hulk voor zijn tweede treffer van de middag kon tekenen: 0-3.

In de tweede helft deed de groepsgenoot van Nederland nog wel iets terug via Nicklas Bendtner, maar de Denen zullen nog veel werk moeten verzetten om een kans te maken in de 'poule des doods'. Olsen gunde eredivisiespelers Christian Eriksen, Lasse Schöne, Simon Poulsen en Nicklas Pedersen speeltijd.

0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel