Alassane Pléa loopt op krukken: 'Geschrokken, zo hoort een knie niet te draaien'
Bezorgdheid bij PSV om Alassane Pléa. De spits viel zondagmiddag geblesseerd uit tijdens de wedstrijd tegen FC Twente. Het betekent dat Peter Bosz een flink spitsenprobleem heeft, aangezien Ricardo Pepi ook ontbreekt.
Pléa liep de blessure op bij een duel met Robin Pröpper in het strafschopgebied. Hij werd behandeld op het veld en bleek niet verder te kunnen. Het leek te gaan om een knieblessure. Bosz bracht Guus Til binnen de lijnen als vervanger, al ging hij op het middenveld spelen. Bosz dirigeerde Ismael Saibari naar de spitspositie.
Journalist Jeroen Kapteijns spreekt van een 'spijkerharde ingreep' van Pröpper. "Scheidsrechter Van der Eijk vindt het allemaal reglementair maar het was een geval van bal met man en erg onbesuisd." Rik Elfrink schrijft: "Het dak lekt altijd op de plek waar het lek is: je ziet het elke keer weer. Na Pepi ook spits twee eruit bij PSV. Dat ziet er niet goed uit."
Op het moment dat Pléa zijn blessure opliep stond PSV met 0-1 voor. In de zevende minuut werkte Max Bruns een harde voorzet van Sergiño Dest onbedoeld achter zijn eigen keeper. Na zijn wissel liep Pléa op krukken door de catacomben van De Grolsch Veste, zag Kapteijns.
Peter Bosz bezorgd
Na afloop uit Bosz zijn zorgen. "We moeten morgen afwachten, maar het ziet er niet goed uit. Als je de beelden ziet, schrik je. Je ziet zijn rechterknie helemaal wegdraaien op een manier waarop een knie niet moet draaien. Maar laten we hopen dat het meevalt", zegt hij op de persconferentie. Voor de camera van ESPN wil hij nog niet vooruitlopen op de mogelijke aankoop van een nieuwe spits door de personele problemen.