Het laatste voetbalnieuws » Promovendus Burnley kijkt uit naar loodzware start
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Promovendus Burnley kijkt uit naar loodzware start

Promovendus Burnley kijkt uit naar loodzware start

Gepubliceerd op donderdag 18 juni 2009 om 09:20

Nieuwkomer Burnley staat komend seizoen voor een bijzonder pittige start in de Premier League. Na het duel met het bescheiden Stoke City, treffen The Clarets vervolgens vier clubs uit de top-vijf van de afgelopen voetbaljaargang. "Moeilijker dan dit is niet mogelijk", beseft manager Owen Coyle.

De eerste thuiswedstrijd van Burnley is tegen titelverdediger Manchester United. Daarna staan confrontaties met Everton (thuis), Chelsea en Liverpool (allebei uit) op de kalender. "Het is een fantastisch begin, maar daarnaast ook een loodzware opgave", aldus Coyle. "We zullen proberen er het beste van te maken."

Volgens de oefenmeester kunnen de enthousiaste fans van Burnley het verschil gaan maken. "Ik denk dat onze club afkomstig is uit de kleinste stad die ooit in de Premier League is uitgekomen. Als Manchester United thuis op Old Trafford speelt, zitten er meer mensen op de tribunes dan onze stad aan inwoners heeft."

"We wisten afgelopen seizoen een uitstekende reeks voor eigen publiek neer te zetten. Dat was vooral te danken aan de steun van onze fantastische supporters. Hopelijk gaan we die trend doortrekken naar komend seizoen. In ons stadion heerst een uitstekende sfeer, dat komt ons spel absoluut ten goede."

Burnley speelde 33 jaar geleden, in 1976, voor het laatst in de Premier League. Afgelopen seizoen eindigde de ploeg als vijfde in het Championship, waarna in de play-offs afgerekend werd met Reading en Sheffield United.

Bekijk het wedstrijdschema van Burnley in de Premier League.


Gerelateerd

Clubs

Burnley FC

Competities

Premier League

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

xe Premier League 2009-2010
1. Chelsea 38 86   11. Stoke City 38 47
2. Manchester Utd 38 85   12. Fulham 38 46
3. Arsenal 38 75   13. Sunderland 38 44
4. Tottenham 38 70   14. Bolton Wanderers 38 39
5. Manchester City 38 67   15. Wolves 38 38
6. Aston Villa 38 64   16. Wigan Athletic 38 36
7. Liverpool 38 63   17. West Ham United 38 35
8. Everton 38 61   18. Burnley FC 38 30
9. Birmingham City 38 50   19. Hull City 38 30
10. Blackburn Rovers 38 50   20. Portsmouth 38 19
Bekijk ook de Premier League 2009-2010 stand, wedstrijden en nieuws.