Oranje kent perfecte kwalificatie in Eindhoven

0 reacties
Ger
17 oktober 2007, 10:19

Door te kiezen voor het Philips Stadion als decor van de ontmoeting met Slovenië, lijkt Oranje op voorhand zeker van de winst. Het Nederlands elftal kan in Eindhoven buigen op een ongeslagen status in kwalificatieduels. De tien eerdere interlands in de thuishaven van PSV leverden telkens een overwinning op.

De fraaie reeks begon in 1971 tegen Luxemburg (8-0) in de EK-kwalificatie. Daarna volgden negen zeges, waarin Nederland slechts één tegengoal hoefde te slikken. De laatste winst in de lichtstad viel te noteren in de huidige EK-kwalificatiereeks. De formatie van bondscoach Marco van Basten zette Wit-Rusland op 6 september 2006 met 3-0 opzij.

De tegenstanders van Oranje in de recordserie waren overigens geen toplanden. Zo kwamen bescheiden voetbalnaties als Wales, Cyprus en Andorra op bezoek in Eindhoven. In vijftien vriendschappelijke interlands moest Nederland wel drie keer het hoofd buigen in het Philips Stadion. Italië (2-3), Portugal (0-1) en België (0-1) verlieten Brabant met een zege.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel