Van Marwijk wil 'Duitse mentaliteit' in Nederlands elftal

0 reacties
1 juli 2008, 08:56   Bijgewerkt: 09:05

Bert van Marwijk hoopt het beste van de Nederlandse en Duitse mentaliteit met elkaar te verenigen, als hij aan de slag gaat met het Nederlands elftal. Dat heeft de nieuwe bondscoach laten weten in een interview met De Telegraaf.

"Natuurlijke motivatie is de makkelijkste: presteren als je niks te verliezen hebt. Het gaat erom dat je ook leert jezelf te motiveren als je niks te wínnen hebt", doceert hij. Van Marwijk noemt als voorbeeld de wedstrijden van Duitsland tegen Polen en Oostenrijk in de groepsfase van het EK. "Daar zijn Duitsers heel goed in. Dat gedeelte van de Duitse mentaliteit zal ik ook proberen erin te krijgen bij Nederland. Duitsland weet op het veld niet van ophouden. Dát moeten we koppelen aan het Nederlandse tactisch vermogen, dat groter is dan dat van menig ander land."

Of deze zeges mogelijk behaald worden met Mark van Bommel in de ploeg, wil Van Marwijk nog niet zeggen. Van Marwijk maakte er in het verleden nooit een geheim van een fan te zijn van de middenvelder, die getrouwd is met zijn dochter. Maar bij Oranje presteerde de Limburger nooit optimaal en de laatste jaren ontbrak hij zelfs in de groep. Op de vraag of Van Marwijk hem terug bij de groep zal halen, antwoordt hij ontwijkend. "Ik snap dat de kwestie Van Bommel voor de buitenwereld moeilijk is. Voor mij niet. Je moet dingen goed kunnen scheiden. Dat lukte ons ook in de tijd dat we samenwerkten bij Fortuna Sittard. Stel dat de situatie zich voordoet dat hij terugkeert, dan zal dat heel open, normaal en niet overspannen gebeuren."

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel