Om de naamsbekendheid wereldwijd te vergroten, gaat Chelsea de Formule 1 in. De Engelse grootmacht gaat een deal aan met het Sauber-team. Het Chelsea-embleen prijkt vanaf de Grand Prix van Spanje, in het weekend van 13 mei, op de motorkap van de Zwitserse renstal. Het Sauber-logo zal in thuiswedstrijden van Chelsea te zien zijn op de reclameborden en in de interviewruimte op Stamford Bridge
“Dit is een innovatieve deal. Een voetbalclub die in zee gaat met een Formule 1-team is nooit eerder gebeurd. Sauber, het op drie na oudste team in de Formule 1, past perfect bij onze idealen”, zegt Ron Gourlay van Chelsea in een persverklaring.
Formule 1 trekt wereldwijd meer kijkers dan de Premier League. Chelsea hoopt onder meer de markt te veroveren in Azië en Latijns-Amerika. En daar is het Sauber-team perfect voor, met Kamui Kobayashi uit Japan en de Mexicaan Sergio Perez als rijders. Laatstgenoemde werd vorige maand knap tweede in de GP van Maleisië.
Uit de school van Sauber komen onder meer Kimi Raikkonen, die in 2007 met Ferrari wereldkampioen werd, en Felipe Massa, die een jaar later bij hetzelfde team de wereldtitel op een haar na miste. “Sauber vindt net als wij het opleiden van jong talent belangrijk en heeft enkele toprijders in de Formule 1 voortgebracht”, aldus Gourlay.
Voor het laatste nieuws uit de autosportwereld kijkt u op GPUpdate.net.