Gemiddeld acht miljoen tv-kijkers hebben zondagavond gezien hoe het Nederlands elftal met 2-1 verloor van Portugal en daarmee werd uitgeschakeld op het EK. Dat blijkt uit maandag gepubliceerde cijfers van Stichting KijkOnderzoek.
Om 22.11 uur, twinitg minuten voor het einde van de laatste groepswedstrijd, was er een piek met 8,6 miljoen kijkers, aldus de NOS. De cijfers komen ongeveer overeen met de wedstrijd van woensdag tegen Duitsland.
De voor- en nabeschouwing van het duel tegen de Portugezen waren respectievelijk goed voor 2,3 en 2,2 miljoen kijkers. Het NOS-programma Studio Sportzomer trok zondag ruim 500.000 mensen. Bijna 1,2 miljoen belangstellenden stemden af op de voetbaltalkshow van RTL4, VI Oranje.