De buitenlandse media schrijven na de uitschakeling van Oranje op het EK vooral over Cristiano Ronaldo. De sterspeler van Portugal was in de eerste twee duels vrij onzichtbaar op het toernooi, maar tegen Nederland stond hij met twee doelpunten plotseling op.
'The two Ronnies' schrijft de Engelse krant The Sun over de doelpunten van Ronaldo. En: 'It's a good night for him and goodnight to Dutch'. Volgens The Sun voetbalde Oranje op het EK onherkenbaar en leek het in niets meer op de ploeg die twee jaar eerder de WK-finale bereikte. 'De Nederlandse ego's spendeerden meer tijd aan onderlinge strijd buiten het veld dan gezamenlijke strijd tijdens de wedstrijden.'
Bild prijst Ronaldo maar ergert zich aan de egoïstische manier waarop hij de doelpunten vierde. 'Tolle Tore, aber peinlicher Ego-Jubel' vindt de Duitse krant, die er op rekent dat de slechte prestaties van Oranje tot het vertrek van bondscoach Bert van Marwijk zullen leiden.
'Geniale Ronaldo knikkert Oranje met nul op negen uit EK' zo schrijft de Belgische krant Het Laatste Nieuws. 'Een kansloze exit, ie nog eens in de verf werd gezet door de superklasse van Ronaldo. Een mens zou haast vergeten dat de openingsgoal van Rafael Van der Vaart ook om duimen en vingers van af te likken was.'
Het Nieuwsblad haakt in op het feit dat het lang geleden is dat Oranje zo slecht presteerde. 'Nederland sinds 1980 nooit zo vroeg uitgeschakeld', luidt de conclusie. En 'Oranje ondergaat de vloek van de vicewereldkampioen'.