Keuzeheer Guus Hiddink laat in het midden of hij opstapt als Oranje vrijdag niet wint van Letland in de EK-kwalificatie. Bij een slecht resultaat in Riga raakt de Europese eindronde van 2016 voor het Nederlands elftal behoorlijk uit beeld.
Eerder deze campagne stelde Hiddink nog zijn functie ter discussie. "Voor de thuiswedstrijd tegen de Letten heb ik dat met enige ironie gedaan. Iedereen wist toch wel dat we zouden winnen. Nu spelen we uit en wordt het wel iets lastiger", aldus Hiddink voorafgaand aan de training van Oranje in het stadion van Skonto Riga.
Nederland heeft plaatsing voor het EK niet meer in eigen hand bij een nieuw slippertje. Tsjechië, de koploper in de poule, verzamelde al zes punten meer dan Oranje. Nummer twee IJsland heeft een marge van vijf punten op de equipe van Hiddink.