Er heerst na de knappe 1-3 overwinning bij Vitesse euforie, optimisme en vertrouwen bij Ajax. Met onder meer twee klassiekers tegen Feyenoord en belangrijke Europa League-wedstrijden in het vooruitzicht is er een spannende periode aangebroken voor Ajax. Coach Frank de Boer ziet de komende serie wedstrijden met een positief gevoel tegemoet, maar weet dat het zwaar gaat worden.
De Boer noemt het optreden van Ajax in Arnhem de beste wedstrijd van het seizoen tot nu toe. "Ik vind echt dat we heel goed hebben gespeeld, zeker qua organisatie. De tegenstander raakte gefrustreerd, omdat wij dwingend waren. Zij konden nooit heerlijk opbouwen", aldus de keuzeheer van de Amsterdammers, die Viktor Fischer, Riechedly Bazoer en Lasse Schöne zag scoren tegen Vitesse.
De Boer hoopt dat zijn ploeg in het ritme zal blijven. "Als je zo lang mogelijk om alle prijzen wil meedoen, dan zal je de komende wedstrijden moeten winnen. In dat opzicht wordt het een belangrijke week. We hebben er zin in. Het wordt een zware maand, de jongens moeten daar ook voor leven", aldus de coach.
De eerste stap moet woensdag in de bekerklassieker tegen Feyenoord gezet worden. "Ik wil die wedstrijd gewoon winnen. Ik wil überhaupt de beker winnen. We zullen dus met een sterk elftal komen", besluit De Boer.
[photo,92385,left,]