'UEFA overweegt opzet Champions League te wijzigen'

0 reacties
Ger
24 maart 2016, 08:13

De UEFA overweegt een nieuwe opzet voor de Champions League te introduceren. Volgens The Guardian zou de topcompetitie verder moeten met een poulefase met zestien clubs. Met de nieuwe opzet hoopt de UEFA tegenwicht te bieden aan de plannen voor een Europese Super League.

Door twee groepen van acht clubs te formeren, zijn de Champions League-deelnemers verzekerd van minimaal veertien duels. Voorafgaand aan de groepsfase komt er een knock-outronde. Daarin zullen de sterkste teams geplaatst zijn. The Guardian baseert dat op bronnen bij een grote Engelse club. De huidige opzet van de Champions League zorgt in de ogen van de Europese grootmachten voor te weinig spectaculaire wedstrijden in de groepsfase. Meer wedstrijden tussen de beste clubs in een mini-competitie zou een oplossing kunnen zijn.

De wens om de Champions League te veranderen, komt naar verluidt vooral van Spaanse, Italiaanse en Duitse clubs. Zij vrezen op een enorme achterstand te worden gezet door de rijke Premier League-concurrenten. Eventuele veranderingen in het toernooi zijn voorlopig nog niet aan de orde. Er zijn onlangs tv-contracten afgesloten voor de periode 2015-2018.

0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel