De Bundesliga krijgt volgend seizoen een winterstop van ruim twee maanden, zo heeft de organisator van de Duitse competitie bekendgemaakt. Het besluit is genomen met het oog op WK in Qatar, dat volgend jaar plaatsvindt van 21 november tot en met 18 december.
De Duitse competitie zal tussen 13 november en 20 januari stilliggen. De Bundesliga is de eerste grote Europese competitie die heeft bekendgemaakt hoe het bijzondere seizoen 2022/23 eruit zal komen te zien. Normaal gesproken wordt het WK in de zomer georganiseerd, maar vanwege de hete zomermaanden in Qatar zal de eindronde volgend jaar in de winter plaatsvinden.
Het ligt in de lijn der verwachting dat de andere grote competities, zoals de Premier League, LaLiga, de Serie A en de Ligue 1, het voorbeeld van de Bundesliga zullen volgen en een lange winterstop in het speelschema zullen opnemen. De KNVB heeft nog niet bekendgemaakt hoe het programma van de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie er volgend jaar uitziet, al krijgen die competities normaal gesproken ook een langere winterstop.
De kans is groot dat het Nederlands elftal zich binnenkort plaatst voor het WK in Qatar. Over twee weken speelt de ploeg van bondscoach Louis van Gaal de laatste twee wedstrijden in de kwalificatiereeks. Eerst staat een uitwedstrijd tegen Montenegro op het programma, een paar dagen later is grote concurrent Noorwegen de tegenstander in De Kuip.