Ajax en PSV maakten van het weekend geen fout in de titelstrijd. Het verschil tussen beide ploegen blijft daardoor twee punten in het voordeel van de Amsterdammers. Maar het geloof in een landstitel voor de Eindhovenaren neemt, mede door het matige spel van Ajax de laatste weken, steeds verder toe. Ook bij de gebroeders Willy en René van de Kerkhof.
De PSV-iconen blikten in het radioprogramma 'Wakker!' bij Omroep Brabant uitgebreid terug op de afgelopen speelronde in de Eredivisie. Daarin ontsnapte Ajax in de Klassieker tegen Feyenoord, terwijl PSV een overtuigende overwinning boekte op Fortuna Sittard. Met nog zeven competitiewedstrijden te gaan beginnen Willy en René van de Kerkhof steeds meer te geloven in een Eindhovense landstitel. ''Ik heb altijd gezegd dat Ajax dit seizoen kampioen wordt, maar daar kom ik langzaam een beetje op terug'', zei René.
René is onder de indruk van wat PSV de laatste weken laat zien. Zo waren de Eindhovenaren afgelopen donderdag nog met 0-4 te sterk voor FC Kopenhagen, waardoor ze zich plaatsten voor de kwartfinale van de UEFA Conference League. ''PSV speelde donderdag al een fantastische wedstrijd in de Conference League en zondag was het ook leuk. Deze week is er interlandvoetbal, maar in april moet het voor PSV gaan gebeuren.'' In die maand speelt PSV niet alleen de bekerfinale tegen Ajax en de kwartfinale van de Conference League, maar ook tegen FC Twente (uit), RKC Waalwijk, SC Cambuur (uit) en Willem II.
Lees ook: Tweestrijd bovenin: dit zijn de kampioensroutes van Ajax en PSV
Geen eenvoudig programma, maar dat staat Ajax ook niet te wachten. ''Ajax hoeft maar twee keer gelijk te spelen. De laatste weken ben ik hoopvol gestemd, want PSV heeft allemaal goede wedstrijden gespeeld. Ook zondag weer. Ik zie dat de spelers naar een grootse vorm groeien'', sprak Willy vol vertrouwen. Broer René zag dat Ajax met meer geluk dan wijsheid de koppositie wist vast te houden. ''Feyenoord had zeker een punt verdiend. En een strafschop'', doelde hij ongetwijfeld op het moment tussen Lisandro Martínez en Cyriel Dessers. ''Ajax was lucky. Feyenoord heeft onverdiend verloren, helaas.''