Ajax nadert PSV tot op één punt na niet al te moeilijke overwinning op Heerenveen

Ajax nadert PSV tot op één punt na niet al te moeilijke overwinning op Heerenveen
Foto: © Imago
19 reacties
19 januari 2025, 16:27

Ajax heeft in het Abe Lenstra Stadion het gat naar koploper PSV verkleind. Doordat de Eindhovenaren dit weekend verloren, kon Ajax profiteren van een misstap, en dat is precies wat er gebeurde. Het SC Heerenveen van Robin van Persie kon te weinig inbrengen tegen de mannen van Francesco Farioli. In Friesland eindigde de wedstrijd in 0-2 voor de bezoekers.

Eerder dit weekend ging PSV keihard onderuit in Zwolle, waar Filip Krastev met twee doelpunten enorm belangrijk was voor de Blauwvingers. In Tilburg liep Feyenoord ook averij op, want de Rotterdammers kwamen niet verder dan een 1-1 tegen promovendus Willem II. Voor Ajax was het dus zaak om te profiteren van het puntenverlies van de concurrentie. Met een overwinning, en dus drie punten erbij, zou de achterstand op PSV worden teruggebracht tot één punt.

Artikel gaat verder onder video

Afgelopen midweek was er een om snel te vergeten voor de Amsterdammers. In Alkmaar, in een duel waarbij geen uitsupporters aanwezig mochten zijn, werd van AZ verloren. Dat betekende het einde van het Amsterdamse avontuur in het bekertoernooi. Nadat het Friese volkslied had geklonken in het Abe Lenstra Stadion kon de wedstrijd beginnen.

Heerenveen schoot meteen uit de startblokken en zette de nummer twee van de ranglijst flink onder druk. Na een kwartier kantelde het spelbeeld echter. Mika Godts ging om keeper Mickey van der Hart heen en probeerde een penalty te versieren. Scheidsrechter Joey Kooij had zijn hand echter al in de lucht gestoken wegens buitenspel van de Belg in Amsterdamse dienst.

Even later lag de bal wel in het net. Verdediger Josip Sutalo kopte de bal via de korte hoek binnen in het doel van Van der Hart, die slechts kon toekijken. In de 27e minuut moest Heerenveen noodgedwongen wisselen; spits Rallis verliet het veld en werd vervangen door Ilias Sebaoui.

De rest van de eerste helft verliep vrij rustig. Ajax kreeg nog één grote kans met Brobbey en Traoré, die samen op het doel van Heerenveen afgingen. Eerstgenoemde tikte de bal wel binnen, maar hij wist zelf ook dat hij buitenspel stond. Met een stand van 0-1 zochten de spelers de kleedkamers op.

In de tweede helft, die redelijk chaotisch begon, leek Ajax opnieuw te scoren. Taylor schoot de bal binnen op aangeven van Gaaei, waardoor het 0-2 leek te staan voor Ajax. Maar na tussenkomst van de VAR bleek de Deense back buitenspel te hebben gestaan, waardoor het doelpunt werd afgekeurd. Er ging dus wéér een streep door een Ajax-treffer.

Even later was het opvallend dat Andries Noppert aan het warmlopen was. Dit trok de aandacht, aangezien Heerenveen-coach Robin van Persie al flink wat kritiek had gekregen voor een eerdere wissel tijdens het bekertoernooi.

In de 82e minuut viel uiteindelijk de beslissing. Chuba Akpom, ingevallen voor Mika Godts, kon via een kluts eenvoudig binnenkoppen. Daarmee stelde hij de eindstand van 0-2 veilig en bezorgde hij Ajax een belangrijke overwinning.

19 reacties
Meest relevant
Nieuwste
Oudste
Vanaf level 0
Vanaf level 1
Vanaf level 2
Vanaf level 3
Vanaf level 4
Vanaf level 5
Vanaf level 6
Vanaf level 7
Vanaf level 8

Iedere nieuwe gebruiker begint op level 0. Vanaf dat moment groeit je level automatisch mee met je activiteit binnen de community. Zodra je account is goedgekeurd en je actief meedoet door berichten te plaatsen, te reageren of anderen te helpen, laat je zien dat je betrokken bent.

Hoe vaker je op een positieve, respectvolle en constructieve manier bijdraagt, hoe sneller je level stijgt. Je kunt doorgroeien tot level 8, het hoogste niveau dat laat zien dat je een actieve en gewaardeerde deelnemer bent.

Het level-systeem is bedoeld als waardering voor goed gedrag en positieve interactie. Blijf dus vriendelijk, nieuwsgierig en actief: zo bouw je niet alleen aan je eigen level, maar ook aan een sterke en fijne community voor iedereen.

RUDОLF21.
366 Reacties
400 Dagen lid
5.434 Likes
RUDОLF21.
Link gekopieerd!
  • 29
    + 1
avatar

Wederom een keurige overwinning van Ajax. Dit keer in Heerenveen die thuis toch wel ongenaakbaar zijn dit seizoen. Enige smetje is dat het niet gewoon 0-6 is geworden wat zeker had gekund gezien het spelbeeld. Spanning terug bovenin en de subtop inmiddels op flinke achterstand gezet. En voor Ajax komt er nu een makkelijke serie wedstrijden aan met Feyenoord (T), Fortuna (U), Heracles (T), GAE (T),Almere (U) en PEC (U). Die malle Italiaan staat straks misschien nog wel met die schaal in z’n handen. Wie had dat gedacht.

RUDОLF21.
366 Reacties
400 Dagen lid
5.434 Likes
RUDОLF21.
Link gekopieerd!
  • 18
    + 1
avatar

Fortuna uit is inderdaad de meest lastige.

Neesje
1.644 Reacties
1.166 Dagen lid
8.779 Likes
Neesje
Link gekopieerd!
  • 15
    + 1
avatar

Dat hem puur in de Ajax bril , toch zitten er clubs tussen waar we vaker problemen mee hebben gehad .

Sja
75 Reacties
384 Dagen lid
195 Likes
Sja
Link gekopieerd!
  • 10
    + 1
avatar

Makkelijke serie wedstrijden.. Heb je toevallig een kilo van wat jij rookt voor me? Dat moet wel goed spul zijn.

Neesje
1.644 Reacties
1.166 Dagen lid
8.779 Likes
Neesje
Link gekopieerd!
  • 7
    + 1
avatar

Pec ook en Feyenoord tuus en gae tuus allemaal best lastig .

Dexi
513 Reacties
825 Dagen lid
4.649 Likes
Dexi
Link gekopieerd!
  • 12
    + 1
avatar

Tja, wat een verrassing, Ajax wint van Heerenveen, alsof dat niet te verwachten was. Ajax heeft vandaag in het Abe Lenstra Stadion getraind, terwijl Van Persie zich steeds verder in een neerwaartse spiraal van 'experimenteren' bevindt. Als de Friezen het tempo van deze nederlagen blijven volgen, is het niet ondenkbaar dat ze in de degradatiezone belanden.

GabrielleX01
643 Reacties
1.164 Dagen lid
4.994 Likes
GabrielleX01
Link gekopieerd!
  • 19
    + 1
avatar

Bij Ajax weet je het nooit, dus dat 'alsof dat niet te verwachten was', you never know

Dexi
513 Reacties
825 Dagen lid
4.649 Likes
Dexi
Link gekopieerd!
  • 12
    + 1
avatar

Ja, het blijft inderdaad onvoorspelbaar bij Ajax, zeker met die Italiaan die via Frankrijk in Amsterdam is beland, hij schijnt het zelf nog steeds niet te geloven. Maar de wanprestatie van Heerenveen blijft me vooral opvallen. van Persie lijkt mede door de media in het zadel te worden gehouden, terwijl een van Bommel of Cocu waarschijnlijk al lang door dezelfde media afgebrand zouden zijn. Een coach die twee keer verliest in een week, zelfs van een amateurclub, mag zijn blunders elke dag op tv goedpraten, terwijl de coach die bovenaan in de Eredivisie staat, altijd extra kritisch wordt beoordeeld door diezelfde media.

Kramer
Erkende gebruiker! Meer info
2.602 Reacties
1.166 Dagen lid
19.012 Likes
Kramer
Link gekopieerd!
  • 20
    + 1
avatar

Niet in gevaar gekomen, helaas ook niet echt goed voetbal. Maar wat wil je.. het is hier vreselijk koud😅.

Neesje
1.644 Reacties
1.166 Dagen lid
8.779 Likes
Neesje
Link gekopieerd!
  • 16
    + 1
avatar

Was even bang dat ze de zelfde fout als Feyenoord gingen maken .

ERIMIR
4.085 Reacties
516 Dagen lid
38.844 Likes
ERIMIR
Link gekopieerd!
  • 18
    + 1
avatar

Het bleef wel lang 0-1, was bang dat Heerenveen toch ging scoren. Ajax had effectiever met de kansen om moeten gaan.

Sticks
Erkende gebruiker! Meer info
3.249 Reacties
481 Dagen lid
53.773 Likes
Sticks
Link gekopieerd!
  • 20
    + 1
avatar

Eens. In de tweede helft kreeg Heerenveen toch aardige kansen. Dan had je al de 0 - 2 gemaakt moeten hebben. Gebrek aan dominantie en idd effectief voetbal.

PassievoorAjax
39 Reacties
797 Dagen lid
679 Likes
PassievoorAjax
Link gekopieerd!
  • 19
    + 1
avatar

Wie had dit verwacht dat Ajax de koploper tot een punt is genaderd. Vorig jaar buitelden de zgn. kenners, analisten en sportjournalistem over elkaar heen en unaniem in hun glazen bol zagen dat het jaren ging duren alvorens Ajax in de bovenste regionen weer een rol van betekenis zou gaan spelen. De club is er nog lang niet, maar laten we voor nu genieten van de positie waar Ajax nu staat.

Dexi
513 Reacties
825 Dagen lid
4.649 Likes
Dexi
Link gekopieerd!
  • 12
    + 1
avatar

Jantje huilt, Jantje lacht! Vijf dagen geleden werden ze nog uit de beker geknikkerd door AZ, en nu lopen ze de polonaise door een wanprestatie van Heerenveen, en vorige week wonnen ze van de hekkensluiter. Tja, het kan in een paar dagen wel verkeren!

GabrielleX01
643 Reacties
1.164 Dagen lid
4.994 Likes
GabrielleX01
Link gekopieerd!
  • 19
    + 1
avatar

Kom op, mogen echt wel gaan werken op afmaken en niet buitenspel lopen. Het had echt gewoon veel hoger kunnen uitpakken. Nu kom je rond de 70e minuut nog in de verdrukking. Maar verdiende overwinning, het kan veel beter maar gedaan wat je had moeten doen.

Laurens1
3.090 Reacties
669 Dagen lid
37.703 Likes
Laurens1
Link gekopieerd!
  • 18
    + 1
avatar

Iedere wedstrijd zal een finale worden om de tweede plaats veilig te stellen! Geloof niet in het kampioenschap, daar is het spel veelal, zeker in de tweede helft teveel ondermaats voor. Tweede plaats zal het maximaal haalbare worden! PSV komt het dipje echt te boven. Daarom is het fijn dat we nu wat marge gecreëerd hebben,om nog tegen verliespunten aan te lopen!

dilima1966
2.857 Reacties
907 Dagen lid
15.777 Likes
dilima1966
Link gekopieerd!
  • 15
    + 1
avatar

Eindelijk een goede wedstrijd voor ajax nu de lij. Door zetten en druk houden op psv

Sticks
Erkende gebruiker! Meer info
3.249 Reacties
481 Dagen lid
53.773 Likes
Sticks
Link gekopieerd!
  • 14
    + 1
avatar

Blij met de winst maar het was weer eens niet goed. In elk geval de winnaar van het weekend mogen we wel zeggen. Ik had van Heerenveen eigenlijk wel meer verwacht. Iemand schrijft hier iets over een "makkelijke serie wedstrijden" die eraan komt, maar daar denk ik toch anders over. Het blijft een beetje aanploeteren met dit Ajax. Maar goed, deze is in elk geval binnen.

ikkejaja
244 Reacties
1.166 Dagen lid
545 Likes
ikkejaja
Link gekopieerd!
  • 13
    + 1
avatar

Punten zijn binnen ! Dat was het belangrijkste vandaag ! Qua voetbal blijft het niet best ! Nog een lange weg te gaan wat dat betreft voor Ajax .

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Meest relevant
Nieuwste
Oudste
Vanaf level 0
Vanaf level 1
Vanaf level 2
Vanaf level 3
Vanaf level 4
Vanaf level 5
Vanaf level 6
Vanaf level 7
Vanaf level 8

Iedere nieuwe gebruiker begint op level 0. Vanaf dat moment groeit je level automatisch mee met je activiteit binnen de community. Zodra je account is goedgekeurd en je actief meedoet door berichten te plaatsen, te reageren of anderen te helpen, laat je zien dat je betrokken bent.

Hoe vaker je op een positieve, respectvolle en constructieve manier bijdraagt, hoe sneller je level stijgt. Je kunt doorgroeien tot level 8, het hoogste niveau dat laat zien dat je een actieve en gewaardeerde deelnemer bent.

Het level-systeem is bedoeld als waardering voor goed gedrag en positieve interactie. Blijf dus vriendelijk, nieuwsgierig en actief: zo bouw je niet alleen aan je eigen level, maar ook aan een sterke en fijne community voor iedereen.

RUDОLF21.
366 Reacties
400 Dagen lid
5.434 Likes
RUDОLF21.
Link gekopieerd!
  • 29
    + 1
avatar

Wederom een keurige overwinning van Ajax. Dit keer in Heerenveen die thuis toch wel ongenaakbaar zijn dit seizoen. Enige smetje is dat het niet gewoon 0-6 is geworden wat zeker had gekund gezien het spelbeeld. Spanning terug bovenin en de subtop inmiddels op flinke achterstand gezet. En voor Ajax komt er nu een makkelijke serie wedstrijden aan met Feyenoord (T), Fortuna (U), Heracles (T), GAE (T),Almere (U) en PEC (U). Die malle Italiaan staat straks misschien nog wel met die schaal in z’n handen. Wie had dat gedacht.

RUDОLF21.
366 Reacties
400 Dagen lid
5.434 Likes
RUDОLF21.
Link gekopieerd!
  • 18
    + 1
avatar

Fortuna uit is inderdaad de meest lastige.

Neesje
1.644 Reacties
1.166 Dagen lid
8.779 Likes
Neesje
Link gekopieerd!
  • 15
    + 1
avatar

Dat hem puur in de Ajax bril , toch zitten er clubs tussen waar we vaker problemen mee hebben gehad .

Sja
75 Reacties
384 Dagen lid
195 Likes
Sja
Link gekopieerd!
  • 10
    + 1
avatar

Makkelijke serie wedstrijden.. Heb je toevallig een kilo van wat jij rookt voor me? Dat moet wel goed spul zijn.

Neesje
1.644 Reacties
1.166 Dagen lid
8.779 Likes
Neesje
Link gekopieerd!
  • 7
    + 1
avatar

Pec ook en Feyenoord tuus en gae tuus allemaal best lastig .

Dexi
513 Reacties
825 Dagen lid
4.649 Likes
Dexi
Link gekopieerd!
  • 12
    + 1
avatar

Tja, wat een verrassing, Ajax wint van Heerenveen, alsof dat niet te verwachten was. Ajax heeft vandaag in het Abe Lenstra Stadion getraind, terwijl Van Persie zich steeds verder in een neerwaartse spiraal van 'experimenteren' bevindt. Als de Friezen het tempo van deze nederlagen blijven volgen, is het niet ondenkbaar dat ze in de degradatiezone belanden.

GabrielleX01
643 Reacties
1.164 Dagen lid
4.994 Likes
GabrielleX01
Link gekopieerd!
  • 19
    + 1
avatar

Bij Ajax weet je het nooit, dus dat 'alsof dat niet te verwachten was', you never know

Dexi
513 Reacties
825 Dagen lid
4.649 Likes
Dexi
Link gekopieerd!
  • 12
    + 1
avatar

Ja, het blijft inderdaad onvoorspelbaar bij Ajax, zeker met die Italiaan die via Frankrijk in Amsterdam is beland, hij schijnt het zelf nog steeds niet te geloven. Maar de wanprestatie van Heerenveen blijft me vooral opvallen. van Persie lijkt mede door de media in het zadel te worden gehouden, terwijl een van Bommel of Cocu waarschijnlijk al lang door dezelfde media afgebrand zouden zijn. Een coach die twee keer verliest in een week, zelfs van een amateurclub, mag zijn blunders elke dag op tv goedpraten, terwijl de coach die bovenaan in de Eredivisie staat, altijd extra kritisch wordt beoordeeld door diezelfde media.

Kramer
Erkende gebruiker! Meer info
2.602 Reacties
1.166 Dagen lid
19.012 Likes
Kramer
Link gekopieerd!
  • 20
    + 1
avatar

Niet in gevaar gekomen, helaas ook niet echt goed voetbal. Maar wat wil je.. het is hier vreselijk koud😅.

Neesje
1.644 Reacties
1.166 Dagen lid
8.779 Likes
Neesje
Link gekopieerd!
  • 16
    + 1
avatar

Was even bang dat ze de zelfde fout als Feyenoord gingen maken .

ERIMIR
4.085 Reacties
516 Dagen lid
38.844 Likes
ERIMIR
Link gekopieerd!
  • 18
    + 1
avatar

Het bleef wel lang 0-1, was bang dat Heerenveen toch ging scoren. Ajax had effectiever met de kansen om moeten gaan.

Sticks
Erkende gebruiker! Meer info
3.249 Reacties
481 Dagen lid
53.773 Likes
Sticks
Link gekopieerd!
  • 20
    + 1
avatar

Eens. In de tweede helft kreeg Heerenveen toch aardige kansen. Dan had je al de 0 - 2 gemaakt moeten hebben. Gebrek aan dominantie en idd effectief voetbal.

PassievoorAjax
39 Reacties
797 Dagen lid
679 Likes
PassievoorAjax
Link gekopieerd!
  • 19
    + 1
avatar

Wie had dit verwacht dat Ajax de koploper tot een punt is genaderd. Vorig jaar buitelden de zgn. kenners, analisten en sportjournalistem over elkaar heen en unaniem in hun glazen bol zagen dat het jaren ging duren alvorens Ajax in de bovenste regionen weer een rol van betekenis zou gaan spelen. De club is er nog lang niet, maar laten we voor nu genieten van de positie waar Ajax nu staat.

Dexi
513 Reacties
825 Dagen lid
4.649 Likes
Dexi
Link gekopieerd!
  • 12
    + 1
avatar

Jantje huilt, Jantje lacht! Vijf dagen geleden werden ze nog uit de beker geknikkerd door AZ, en nu lopen ze de polonaise door een wanprestatie van Heerenveen, en vorige week wonnen ze van de hekkensluiter. Tja, het kan in een paar dagen wel verkeren!

GabrielleX01
643 Reacties
1.164 Dagen lid
4.994 Likes
GabrielleX01
Link gekopieerd!
  • 19
    + 1
avatar

Kom op, mogen echt wel gaan werken op afmaken en niet buitenspel lopen. Het had echt gewoon veel hoger kunnen uitpakken. Nu kom je rond de 70e minuut nog in de verdrukking. Maar verdiende overwinning, het kan veel beter maar gedaan wat je had moeten doen.

Laurens1
3.090 Reacties
669 Dagen lid
37.703 Likes
Laurens1
Link gekopieerd!
  • 18
    + 1
avatar

Iedere wedstrijd zal een finale worden om de tweede plaats veilig te stellen! Geloof niet in het kampioenschap, daar is het spel veelal, zeker in de tweede helft teveel ondermaats voor. Tweede plaats zal het maximaal haalbare worden! PSV komt het dipje echt te boven. Daarom is het fijn dat we nu wat marge gecreëerd hebben,om nog tegen verliespunten aan te lopen!

dilima1966
2.857 Reacties
907 Dagen lid
15.777 Likes
dilima1966
Link gekopieerd!
  • 15
    + 1
avatar

Eindelijk een goede wedstrijd voor ajax nu de lij. Door zetten en druk houden op psv

Sticks
Erkende gebruiker! Meer info
3.249 Reacties
481 Dagen lid
53.773 Likes
Sticks
Link gekopieerd!
  • 14
    + 1
avatar

Blij met de winst maar het was weer eens niet goed. In elk geval de winnaar van het weekend mogen we wel zeggen. Ik had van Heerenveen eigenlijk wel meer verwacht. Iemand schrijft hier iets over een "makkelijke serie wedstrijden" die eraan komt, maar daar denk ik toch anders over. Het blijft een beetje aanploeteren met dit Ajax. Maar goed, deze is in elk geval binnen.

ikkejaja
244 Reacties
1.166 Dagen lid
545 Likes
ikkejaja
Link gekopieerd!
  • 13
    + 1
avatar

Punten zijn binnen ! Dat was het belangrijkste vandaag ! Qua voetbal blijft het niet best ! Nog een lange weg te gaan wat dat betreft voor Ajax .

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel