Het laatste voetbalnieuws » Isaksson van schlemiel tot held van PSV
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Isaksson van schlemiel tot held van PSV

Isaksson van schlemiel tot held van PSV

Gepubliceerd op maandag 5 oktober 2009 om 08:00

Uitgerekend de meest omstreden speler van dit seizoen groeide zondag uit tot held van PSV. Doelman Andreas Isaksson zorgde er bijna hoogstpersoonlijk voor dat de ploeg uit Eindhoven een punt overhield aan de topper in de Galgenwaard tegen het sterke FC Utrecht (0-0). Maar een lange neus naar zijn critici trekt de Zweed niet. "Want wat journalisten zeggen, kan me niet schelen."

Het seizoen was amper drie speeldagen oud toen heel Nederland het al zeker wist: met Andreas Isaksson zou PSV de oorlog niet winnen. Zowel op de tweede speeldag bij FC Twente (1-1) als een week later tegen Ajax (4-3) ging de Zweedse keeper opzichtig in de fout en zelfs het geduld van de PSV-aanhang leek op. Tegen Ajax werd elk goed balcontact van de keeper ontvangen met een cynisch gejuich, iets dat dodelijk kan zijn voor het zelfvertrouwen van een voetballer.

Isaksson liet zich echter niet de put in praten en ging steeds beter keepen. Met de wedstrijd in de Galgenwaard als voorlopig hoogtepunt. Natuurlijk had Isaksson geluk dat de spelers van FC Utrecht niet heel scherp waren in de afronding, maar toch. Dat PSV ondanks een kansenverhouding van 14-2 voor FC Utrecht een punt pakte, had de ploeg te danken aan de Zweed.

"Soms heb je van die wedstrijden, waarin alle ballen jouw kant op komen", zegt Isaksson tegen FCUpdate.nl over zijn sterke optreden. "In de eerste minuten pakte ik al een paar goede ballen, daardoor zat ik meteen goed in de wedstrijd. Of dit een perfecte wedstrijd was? Oh, dat weet ik niet. Maar wel bijna perfect, ja", lacht hij.

Zijn sterke spel in de Galgenwaard is een perfect antwoord op alle kritiek die hij de laatste weken te verduren gekregen heeft, maar zo ziet Isaksson dat niet. "Ik heb natuurlijk wel gehoord dat journalisten veel kritiek op mij hadden. Maar wat journalisten zeggen, kan me niet schelen. De ene week wordt gezegd dat je er niets van kan, de volgende week kan je de held zijn. Er wordt sowieso alleen nadruk gelegd op de fouten die je maakt. Als een keeper geen fouten maakt, lees je er meestal niets over. Dat is niet erg hoor. Maar daardoor vind ik het belangrijk om vooral met mezelf bezig te zijn, in plaats van met wat anderen over me zeggen."

"Deze wedstrijd geeft mij vertrouwen, natuurlijk", vervolgt hij. "Maar ook als team kunnen we positieve punten meenemen uit deze 0-0. We speelden niet goed, maar het kan belangrijk zijn om ook in zulke wedstrijden een punt te pakken."


Gerelateerd

Wedstrijden

FC Utrecht - PSV

Clubs

PSV

Personen

Andreas Isaksson

Competities

Eredivisie

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

FC Utrecht - PSV 0-0
Lees alles over FC Utrecht - PSV

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2009-2010
1. FC Twente 34 86   10. NAC Breda 34 46
2. Ajax 34 85   11. SC Heerenveen 34 37
3. PSV 34 78   12. VVV Venlo 34 35
4. Feyenoord 34 63   13. NEC 34 33
5. AZ 34 62   14. Vitesse 34 32
6. Heracles Almelo 34 56   15. ADO Den Haag 34 30
7. FC Utrecht 34 53   16. Sparta 34 26
8. FC Groningen 34 49   17. Willem II 34 23
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. RKC Waalwijk 34 15
Bekijk ook de Eredivisie 2009-2010 stand, wedstrijden en nieuws.