Ajax wacht al sinds het seizoen 2003-2004 op een nieuwe landstitel. Volgens middenvelder Urby Emanuelson speelt de regelmatig oplaaiende onrust in de ArenA een rol in de matige prestaties van de afgelopen voetbaljaargangen.
"Dan stapt er weer een trainer op, dan wordt er weer een technisch directeur ontslagen, dan is er weer ruzie. Als spelersgroep heb je veel last van die machtsspelletjes", zegt Emanuelson in het nieuwe magazine van NUsport. "Een spelersgroep kan het bijvoorbeeld niet gebruiken als er spelers komen die de trainer wil en het bestuur niet en vice versa. Je moet op één lijven blijven zitten. Nu moet er goed worden afgesproken wat men wil bij deze club."
De linkspoot stelt dat de perikelen van de afgelopen maanden ook hun weerslag hadden op de gemoedsrust van de selectie. "Je hebt het gevoel dat iedereen zich tegen je keert, het gevoel dat wij alles moesten oplossen. Johan Cruijff heeft nooit op spelers individueel kritiek geuit, maar toch denk je: hij heeft geen heel hoge pet van ons op. Het was verstandiger geweest als de critici iets realistischer naar onze ploeg en ons programma hadden gekeken."