Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Met Marcus Berg heeft FC Groningen snel de vervanger in huis gehaald voor de naar Ajax vertrokken Luis Suárez. De topscorer van de hoogste Zweedse divisie signeerde woensdag een vierjarige verbintenis bij de club uit de Martinistad. Voor de aanvaller van IFK Göteborg legde FC Groningen met 3,2 miljoen euro de hoogste transfersom uit de clubhistorie op tafel.
Berg werd de afgelopen maanden uitvoerig bekeken door verschillende leden van de technische staf van FC Groningen. De Scandinaviër zou aanvankelijk als extra aanvaller achter Erik Nevland en Luis Suárez worden aangetrokken. Door het tumultueuze vertrek van de Uruguayaan naar de ArenA, zal Berg dit seizoen samen met Nevland het aanvalsduo van de noorderlingen vormen.
![]() |
Geheel rimpelloos verliep de komst van Berg naar FC Groningen niet. De club kreeg vorige week onverwacht concurrentie van SC Heerenveen. Mede dankzij de ontvangen transfersom voor Suárez kon FC Groningen snel handelen. "Göteborg wilde in eerste instantie 3,8 miljoen euro ontvangen, wij boden 2,9 miljoen. Omdat een andere noordelijke club er doorheen dreigde te fietsen, hebben we elkaar vrijdag gevonden op 3,2 miljoen", zegt Henk Veldmate.
De technisch manager van FC Groningen is lovend over de kwaliteiten van de aanvaller. "Hij heeft scorend vermogen, werkt hard en bezit een functionele techniek. Daarmee wil ik aangeven dat hij goede loopacties maakt, oog voor de ruimte heeft en ook zijn medespelers niet over het hoofd ziet. De komst van Berg is ook goed nieuws voor Nevland, die zal profiteren van zijn aanwezigheid. Hij is een speler met potentie, die we de tijd willen geven om te groeien."
Berg zelf geeft aan getwijfeld te hebben over de transfer naar FC Groningen. "Het was een moeilijke beslissing. Ik voelde me op mijn plaats bij Göteborg, waar ik een prima seizoen doormaakte. Na de eerste gesprekken met FC Groningen kreeg ik echter een goed gevoel. Ik kende de club niet, maar toen ik eenmaal in Groningen op bezoek was geweest, kon ik geen 'nee' meer zeggen. Ik heb gemerkt dat het voetbal hier enorm leeft en mijn doel is om mee te groeien met deze club."
Door: Ger Hensen
| FC Groningen nieuws | |
|---|---|
| 23 mei. | Maaskant: "Voor spektakel zorgen in Euroborg" |
| 23 mei. | Maaskant gaat tekenen bij FC Groningen |
| 23 mei. | FC Groningen heeft opvolger Huistra gevonden |
| Lees meer FC Groningen nieuws | |
| IFK Göteborg nieuws | |
| 28 jun. '11 | Haglund van Heerenveen naar IFK Göteborg |
| 25 mei. '11 | Göteborg heeft interesse in Ajacied Lindgren |
| 5 aug. '10 | Kleine nederlaag bij IFK volstaat voor AZ |
| Lees meer IFK Göteborg nieuws | |
| Eredivisie nieuws | |
| 29 mei. '08 | Wetzel wil Janmaat behouden en Voskamp binnenhalen |
| 29 mei. '08 | Ajax verwijdert kunstgrasveld naast ArenA |
| 29 mei. '08 | Wetzel ondertekent eindelijk contract bij ADO |
| Lees meer Eredivisie nieuws | |
| 1. | 34 | 72 | 10. | 34 | 46 | |||
| 2. | 34 | 69 | 11. | 34 | 43 | |||
| 3. | 34 | 63 | 12. | 34 | 43 | |||
| 4. | 34 | 62 | 13. | 34 | 34 | |||
| 5. | 34 | 60 | 14. | 34 | 32 | |||
| 6. | 34 | 60 | 15. | 34 | 31 | |||
| 7. | 34 | 51 | 16. | 34 | 30 | |||
| 8. | 34 | 49 | 17. | 34 | 29 | |||
| 9. | 34 | 47 | 18. | 34 | 27 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||