AZ is in haar zoektocht naar een nieuwe doelman naar verluidt in Argentinië terecht gekomen. De Alkmaarders zouden de talentvolle Argentijn Sergio Romero van Racing Club aan de haak hebben geslagen. AZ-technisch directeur Marcel Brands kondigde dit seizoen al aan dat de Alkmaarders zich meer zouden gaan toespitsen op de Zuid-Amerikaanse markt.
Hoofd opleidingen Fernando De Tomaso van Racing Club was in Estadio Futbol erg zeker van zijn zaak: "Romero gaat naar Nederland voor een bedrag van 1,45 miljoen euro." De Tomaso wist te melden dat de jeugdinternational op dit moment in het laatste stadium van de transfer zit. "Op dit moment ondergaat hij de medische keuring en tekent hij zijn contract." AZ wil de transfer bevestigen noch ontkennen.
De jongeling lijkt vooral met het oog op de toekomst worden gehaald. De keeper speelde tot dusver slechts een handvol wedstrijden op het hoogste niveau. Mits Romero daadwerkelijk naar Alkmaar vertrekt, heeft de club van trainer Louis van Gaal een overschot aan doelverdedigers. Naast eerste doelman Boy Waterman hebben de Alkmaarders al Joey Didulica, Khalid Sinouh en Job Bulters onder contract staan. Ook Theo Zwarthoed is eigendom van AZ; hij speelt dit seizoen op huurbasis bij Excelsior.