FC Twente heeft de jacht geopend op Piet Velthuizen. Volgens het AD zien de Tukkers in de jonge doelman van Vitesse een ideale opvolger voor de 37-jarige Sander Boschker, die vermoedelijk uiterlijk medio 2009 zijn loopbaan zal beëindigen.
Boschker staat al sinds het seizoen 1989/1990 onder contract bij Twente en speelde tussendoor alleen even één seizoen bij Ajax. De doelman heeft echter ook niet meer het eeuwige leven, weet men in Enschede. Het contract van de routinier loopt medio 2009 af en dus is de club op zoek naar een jonge keeper op Boschker op te volgen. In deze zoektocht is Twente terecht gekomen bij Velthuizen (21), die dit seizoen furore maakt onder de lat bij Vitesse en Jong Oranje.
Velthuizen heeft in Arnhem nog een contract tot medio 2010, maar Vitesse wil deze verbintenis graag met nog twee jaar verlengen. Of de doelman trek heeft in een langer verblijf, is echter onduidelijk. "Een langer verblijf bij Vitesse is zeker niet uitgesloten, maar het is waar dat er veel belangstelling voor hem is", zegt zaakwaarnemer Louis Laros in de krant. Hij voegt hij aan toe dat er ook buitenlandse belangstelling is, maar dat een vertrek uit Nederland niet zijn voorkeur heeft.