FC Twente vindt in McClaren nieuwe hoofdtrainer

0 reacties
Koen Freriks
20 juni 2008, 09:25   Bijgewerkt: 10:33

Steve McClaren zit komend seizoen als hoofdtrainer op de bank bij FC Twente. De 47-jarige oud-bondscoach van Engeland tekent in Enschede een contract voor twee seizoenen, zo maakten de Tukkers vrijdag op de clubsite bekend. McClaren wordt de opvolger van Fred Rutten, die naar Schalke 04 vertrok. 

Twente-voorzitter Joop Munsterman toonde zich een tevreden man met de nieuwe hoofdcoach, die net als Rutten ook technisch directeur zal zijn. "We hebben lang gezocht naar een opvolger voor Fred Rutten. Wij zijn echter geen moment onrustig geworden. Bij McClaren was er wederzijds een goed gevoel. In eerste instantie leek zijn komst niet mogelijk. We zijn echter alsnog tot een akkoord gekomen."

McClaren, die zelf onder meer bij Derby County speelde, begon zijn trainersloopbaan bij Oxford United. Daarna was hij assistent bij Derby en Manchester United, dat onder leiding van Sir Alex Ferguson in 1999 de 'treble' won. Vanaf 2001 was hij jarenlang manager van Middlesbrough. Hij baarde in 2006 opzien, door de Engelse middenmoter naar de finale van het UEFA Cup-toernooi te leiden. In die periode was hij bovendien assistent-bondscoach van Engeland onder Sven-Goran Eriksson, waarvan hij later zelf de touwtjes overnam. Een succes werd het niet; Engeland liep kwalificatie voor het EK mis.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel