Ron Jans is zijn doelpuntenmachine kwijt, maar echt treuren kan hij niet. De trainer van FC Groningen gunt Marcus Berg zijn transfer naar Hamburger SV. Jans had Berg vrijdag nog even aan de telefoon. "Dat was een leuk gesprek. Ik heb hem veel succes gewenst", zegt de coach in het Dagblad van het Noorden.
Jans had eigenlijk al afscheid genomen van Berg. "De club had er nooit zo'n probleem van moeten maken dat hij niet van zich liet horen. Ik ben er altijd vanuit gegaan dat Marcus bij ons weg zou gaan. Het is goed voor hem en financieel goed voor FC Groningen. We mogen er trots op zijn dat zulke spelers zich bij ons hebben ontwikkeld."
Ook de selectie van FC Groningen gunt de Zweedse spits de mooie transfer. "Jammer voor de club, maar Marcus is een sterspeler. Die kun je niet behouden, dat is voetbal", zegt Goran Lovre. "We zullen zien hoe het zonder hem gaat, maar met Matavz, Garcia, Pedersen en Koç hebben we een aantal heel goede aanvallers. Zij zullen het moeten laten zien."