International Gregory van der Wiel moet de topper tussen AZ en Ajax mogelijk aan zich voorbij laten gaan. De rechtsback is niet ongeschonden uit de strijd met Dinamo Zagreb (2-1) gekomen. Ook Ismail Aissati is niet honderd procent fit.
"Aissati heeft last van een bilspier en ook Gregory heeft een pijntje. We moeten afwachten hoe het zaterdag gaat", zegt coach Martin Jol op de website van Ajax.
Ondanks de moeilijke fase waar AZ in zit, verwacht Jol dat zijn elftal het zwaar gaat krijgen in Alkmaar. "Ik zie AZ als dezelfde ploeg als vorig jaar. Een goed team met daarboven nog specifieke kwaliteiten als de balvastheid van Dembélé, het scorend vermogen van El Hamdaoui en het voetballend vermogen van Martens. Ze zijn daar vorig jaar kampioen mee geworden en hebben dus nog steeds een goed team."