Jeremain Lens (23) was enkele weken geleden nog wisselspeler, maar is inmiddels van onschatbare waarde voor AZ. Tegen concurrent Heracles Almelo hielp hij zijn elftal met drie doelpunten hoogstpersoonlijk aan de zege (3-2), waardoor de Alkmaarders zo goed als zeker zijn van een plek in de Europa League.
Door zijn goede spel de laatste weken wordt Lens steeds vaker in verband gebracht met het Nederlands elftal. Gevraagd naar zijn kansen op een debuut in Oranje, antwoordt de aanvaller op de website van AZ voorzichtig. "Daar houd ik me totaal niet mee bezig. Ik zit nu in een goede fase, maar er zijn spelers die het een heel seizoen lang laten zien en hun niveau vasthouden", aldus Lens, die vooral wil proberen om de lijn van de afgelopen weken zo lang mogelijk door te trekken. "Ik weet wel dat als ik me zo blijf doorontwikkelen, het Nederlands elftal tot de mogelijkheden behoort."
"De lof die ik nu krijg maakt me blij, maar ik laat me niet meeslepen", besluit hij. "Ik ben voor mijn gevoel niet eens écht basisspeler bij AZ. Als ik speel, doe ik het redelijk tot goed. Toch blijf ik het elke week spannend vinden of ik wel speel. Mijn hoop is nu dat ik tot het einde van het seizoen de voorkeur krijg boven andere spelers."