NAC Breda kan de boete van 7.500 euro ontlopen die de aanklager betaald voetbal heeft voorgesteld naar aanleiding van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht. De Brabantse club moet een plan van aanpak maken om kwetsende spreekkoren in de toekomst te voorkomen. Als het bestuur betaald voetbal het plan goedkeurt, wordt de boete omgezet in een voorwaardelijke straf.
Scheidsrechter Björn Kuipers besloot op 20 februari het duel in Breda na ruim een half uur stil te leggen na kwetsende spreekkoren van een deel van de NAC-aanhang. De supporters misdroegen zich verbaal nadat Anthony Lurling de rode kaart had gekregen.
NAC moet 7500 euro betalen als het niet met een plan van aanpak komt wat de goedkeuring krijgt van het KNVB-bestuur. De fans van NAC hebben al beloofd bij discutabele beslissingen met originele in plaats van kwetsende spreekkoren te komen.