De KNVB lijkt ervoor te gaan zorgen dat er komend weekend gewoon gevoetbald kan worden in de Schotse competitie. De scheidsrechters in het Britse land dreigen met een staking. Als zij hun woorden in daden omzetten, gaat de nationale voetbalbond in Zeist een arbiter beschikbaar stellen voor de Schotse Premier League.
"De SFA heeft een beroep op ons gedaan om in dat geval een arbitraal kwartet te leveren", zegt hoofd scheidsrechterszaken Dick van Egmond in De Telegraaf. "En daar zullen we gehoor aan geven. De bond en arbiters zijn nog volop in gesprek. Dat maakt het voor de KNVB wat lastiger om het te organiseren. Welke scheidsrechter eventueel zal afreizen, houden we dan ook nog even voor ons."
De Schotse arbiters willen staken omdat zij 'gedesillusioneerd zijn door aanvallen op hun integriteit door bepaalde clubs en personen'. Eerder ving de Schotse bond nog bot bij de IJslandse bond om leidsmannen te lenen.