NEC zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen aartsrivaal Vitesse leed de ploeg uit Nijmegen zondag de vijfde opeenvolgende nederlaag van deze competitie. Onnodig, want NEC kreeg voldoende kansen om minimaal een punt te pakken.
De bal wilde er niet in, stelt aanvoerder Ryan Koolwijk. "Je staat gewoon wéér met lege handen, terwijl we toch voldoende kansen hebben gecreëerd. We hebben aardig gevoetbald, veel strijd geleverd en kansen gehad, maar het is essentieel dat die kansen een keer worden omgezet in doelpunten", zegt hij op de website van NEC.
Het zit zijn team niet mee in deze fase van het seizoen, vindt de middenvelder. "Velthuizen pakte een paar goede ballen, maar we hadden ook het geluk niet echt aan onze zijde. Die laatste bal van Vadocz werd door Velthuizen nog aangeraakt, waardoor hij net voorlangs gaat. Is die bal vijf centimeter hoger of lager, dan gaat hij er gewoon in. Op zulke momenten moet het meezitten, maar dat deed het niet", baalt hij.
Door de nederlaag tegen Vitesse is NEC afgezakt naar de vijftiende plaats in de Eredivisie. De Nijmeegse ploeg pakte slechts zeven punten in acht wedstrijden.