FC Barcelona is een kleine drie weken voor de start van de Spaanse competitie weer op oorlogssterkte. De nieuwe trainer Gerardo Martino zag maandag liefst tien internationals aansluiten, onder wie de Braziliaanse aankoop Neymar.
De Catalaanse grootmacht moest de voorbereiding vanwege de Confederations Cup zonder een groot aantal basiskrachten beginnen. In de finale van het toernooi waren Dani Alves en Neymar met Brazilië te sterk voor het Spanje van hun clubgenoten Xavi, Andrés Iniesta, Gerard Piqué, Víctor Valdés, Sergio Busquets, Cesc Fabregas, Pedro en Jordi Alba.
Dinsdagavond oefent Barça tegen Legia Gdansk. Tijdens het duel zal Martino voor het eerst op de bank van de Spaanse kampioen plaatsnemen. De Argentijn liet vorige week tegen Valerenga IF (0-7 zege) de coaching nog over aan zijn assistenten Jordi Roura en Francesc Ferrer.