Hamburger SV hoopt dat Rafael van der Vaart komend weekend weer in actie kan komen. De Nederlandse middenvelder heeft maandag een individuele training afgewerkt en zou de wedstrijd van zaterdag tegen landskampioen Bayern München kunnen halen, meldt zijn ploeg hoopvol.
Een kuitblessure hield Van der Vaart de afgelopen twee duels van Hamburger SV, tegen respectievelijk VfL Wolfsburg en FC Augsburg, aan de kant. Zijn ploeg verloor beide wedstrijden met 3-1 en zit daardoor nu diep in de degradatieproblemen. Met nog twee duels te gaan staat HSV zestiende, slechts twee punten boven hekkensluiter Eintracht Braunschweig. De nummers achttien en zeventien degraderen rechtstreeks in Duitsland, de nummer zestien moet een play-off spelen tegen de nummer drie van de Tweede Bundesliga.
Na de wedstrijd tegen Bayern, zaterdag om 15.30 uur, staat voor HSV nog een uitwedstrijd tegen FSV Mainz 05 op het programma. Alleen als de club beide duels wint, kan het zich nog rechtstreeks handhaven.