De naam van Hennie Meijer staat op een prominente plek in de geschiedenisboeken van FC Groningen, want hij is de enige speler die ooit namens de club wist te scoren in de bekerfinale. De bonkige aanvaller verzorgde de eretreffer in de met 4-1 verloren eindstrijd tegen PSV, 26 jaar geleden.
Op de officiële website van FC Groningen haalt Meijer herinneringen aan de bekerfinale van 1989 op. "Gek genoeg was er bij mij geen extra druk", weet hij nog. "We kenden een goed seizoen met FC Groningen en het voelde meer als een gewone wedstrijd. Ook qua sfeer leefde de finale niet echt, terwijl dat normaal gesproken in Groningen wel het geval was. Er was lange tijd discussie waar de wedstrijd gespeeld zou worden (uiteindelijk in De Kuip – red.) en we speelden tegen het grote PSV met spelers als Romario en Ronald Koeman."
Meijer hoopt zijn plek in de geschiedenisboeken zondag af te kunnen staan, want hij gunt zijn oude club de bekerwinst. "Natuurlijk hoop ik dat FC Groningen wint. Het leeft nu heel erg en dat is anders dan in onze finale. Ook zullen beide teams – anders dan bij ons tegen PSV – het gevoel hebben dat ze kunnen winnen. Alle ingrediënten voor een mooie wedstrijd zijn aanwezig en ik zal spanning voelen voor FC Groningen."