KNVB: "Afwijkend gokgedrag is nog geen matchfixing"

0 reacties
Ger
3 maart 2016, 13:28

De KNVB is terughoudend om het duel tussen NEC en Willem II (1-0) in verband te brengen met matchfixing. Volgens de ARD zijn vanuit wedkantoren in Zuid-Duitsland ongewoon hoge bedragen ingezet op het resultaat van deze wedstrijd, met name op een zege voor de thuisclub.

"Bij een afwijkend gokpatroon is er niet per definitie sprake van matchfixing. Daarvoor is meer bewijs nodig", zegt Wouter Boshuis, Integrity Officer van de KNVB, op de website van de bond. "De documentairemakers maken een direct verband tussen een afwijkend gokpatroon en matchfixing. Dat gaat te ver, want hierdoor zitten de betreffende clubs direct in het verdachtenbankje zonder aanvullend bewijs."

De UEFA gaf aan dat zij via haar geavanceerde fraude detectiesystemen geen afwijkend gokpatroon ontdekte bij het duel in Nijmegen. Boshuis: "Tegelijkertijd zegt dat ook niet alles. Zeker niet wanneer inzetten worden gedaan bij kleine, lokale gokkantoren. Deze worden namelijk niet door UEFA gemonitord. We zullen ons netwerk daarom inschakelen om na te gaan of er meer signalen zijn die aanleiding kunnen geven tot verdere actie."

0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel