De KNVB hoopt binnen enkele maanden een technisch directeur aan te stellen. In Zeist wordt gewerkt aan de profielschets voor zo'n functie. Volgens het AD zal zeker Louis van Gaal worden gepolst of hij interesse heeft in deze baan.
De oud-bondscoach van Oranje (64) is momenteel werkzaam bij Manchester United. Van Gaal heeft nog een verbintenis tot medio 2017 op Old Trafford. Door wisselende resultaten staat zijn positie al geruime tijd onder druk. Verschillende Engelse media stellen dat Van Gaal bij United na dit seizoen zal worden vervangen door de bij Chelsea ontslagen José Mourinho.
Na de mislukte EK-voorronde kreeg de KNVB veel kritiek vanwege de afwezigheid van een technisch directeur. De raad van commissarissen van de voetbalbond stuurt inmiddels aan op het vinden van een kandidaat die idealiter in de zomer zou kunnen beginnen.