Ajax pakte dit weekend in Groningen drie punten, maar zoals de laatste weken vaker het geval was, gebeurde dat niet overtuigend. Toch ziet Kenneth Perez één Ajacied die wel degelijk positief opvalt. In Dit Was Het Weekend hield de analist een lofzang over Brian Brobbey.
"Weet je van wie ik wel geniet bij Ajax? Van Brobbey", zo begon Perez. "Dat is best bijzonder. Hij speelde zelden tot nooit bij Leipzig, maar is wel een betere speler geworden. Hij is balvast, gaat duels aan en gaf een heel goede assist, een rustige bal, op het juiste moment meegegeven." De assist waar de Deen op doelde, stelde Steven Berghuis in de extra tijd tegen FC Groningen in staat om de eindstand op 1-3 te bepalen.
Perez zag ook hoe de mentaliteit van Brobbey ten goede is veranderd. "Hij gaat nergens op in. Als hij een beuk krijgt, gaat hij gewoon door. Ik weet niet of hij professioneler is geworden bij Leipzig, maar hij heeft wel iets geleerd." Presentator Jan-Joost van Gangelen noemde het 'nederiger', waar Perez zich in kon vinden. "Het zou kunnen dat hij nederiger is geworden van zijn 'mislukte' avontuur", zo reageerde hij.
"Die zaken, nederigheid, hard willen werken, dat is wel een goede ontwikkeling", vatte Perez samen. "Hij heeft ook kwaliteiten die Haller niet heeft", voegde tafelgenoot Mario Been daaraan toe. "Als er ruimte komt, heb je aan Brobbey meer dan aan Haller."