Frenkie de Jong vervolgt volgens de Spaanse sportjournalist Gerard Romero naar alle waarschijnlijkheid zijn loopbaan bij Manchester United. FC Barcelona wil de 24-jarige middenvelder eigenlijk niet kwijt, maar moet hem vanwege de penibele financiële situatie verkopen.
De kans dat De Jong na dit seizoen de overstap van Barcelona naar het Manchester United van Erik ten Hag maakt, wordt door Romero geschat op 95 procent. De Catalanen kunnen de Oranje-international voor een flink bedrag verkopen. Met de transfer zal naar verluidt een bedrag tussen de 70 en 80 miljoen euro gemoeid zijn.
De Jong is de voorbije tijd wel vaker in verband gebracht met een overgang naar United. Op Old Trafford zou de middenvelder weer kunnen samenwerken met Erik ten Hag, de trainer bij wie hij in het seizoen 2018/19 zijn doorbraak bij Ajax kende.
Xavi heeft de voorbije tijd meerdere malen gezegd De Jong niet te willen verkopen omdat hij hem als belangrijke speler voor de toekomst ziet. De financiële situatie van de Catalaanse club zou er echter toch toe kunnen leiden dat de Nederlandse middenvelder wordt verkocht. Barcelona nam hem in 2019 voor 86 miljoen euro over van Ajax en kan hem nu met een beetje verlies doorverkopen.