Frenkie de Jong staat zondagavond 'gewoon' aan de aftrap bij FC Barcelona in het thuisduel met Mallorca. De middenvelder maakte vorige week een geïrriteerde indruk na zijn wissel tegen Rayo, maar dat blijft dus zonder gevolgen. Ook Memphis Depay heeft een basisplaats.
FC Barcelona heeft in de thuiswedstrijd tegen Mallorca het nodige recht te zetten. De ploeg van Xavi is bezig aan een slechte reeks in Camp Nou: de laatste drie wedstrijden werden allemaal verloren. Achtereenvolgend Eintracht Frankfurt (2-3), Cádiz (0-1) en Rayo Vallecano (0-1) gingen er met de volle buit vandoor. De nederlaag tegen Eintracht Frankfurt betekende uitschakeling in de Conference League, terwijl FC Barcelona door de verliespartijen tegen Cádiz en Rayo de landstitel definitief uit haar hoofd moest zetten. De Catalanen gaan zondagavond op jacht naar eerherstel én een belangrijke zege in de strijd om een Champions League-ticket.
Lees ook: Xavi voerde deze week 'heel goed' één-op-ééngesprek met Frenkie
Er ligt dus mogelijk een belangrijke rol in het verschiet voor Frenkie de Jong en Memphis. Beide Oranje-internationals verschijnen om 21.00 uur aan de aftrap. Dat mag toch wel verrassend worden genoemd. Zeker de basisplaats voor Memphis lag niet in de lijn der verwachting. Hoewel de Nederlander nog altijd clubtopscorer is met tien competitietreffers, zit hij onder Xavi vaker wel dan niet op de bank. Dat was ook het geval in de thuiswedstrijd tegen Rayo, waarin hij als invaller een gedreven indruk maakte. Xavi was klaarblijkel dusdanig te spreken over het optreden van Memphis dat de oud-speler van PSV, Lyon en Manchester United het tegen Mallorca vanaf het begin mag laten zien. Hij krijgt de voorkeur boven Ousmane Dembélé.
Ook Frenkie heeft dus 'gewoon' een basisplaats. Het zou wat zijn als dat niet zo was, want Xavi kan geen beroep doen op Pedri en Nico Gónzalez. Frenkie zal echter hopen dat hij weer eens negentig minuten mag spelen. Van de laatste tien competitiewedstrijden waarin hij in actie kwam, maakte hij slechts één keer het laatste fluitsignaal mee. Waar Memphis en Frenkie aan de aftrap verschijnen, begint Luuk de Jong op de bank. Dat geldt ook voor Ansu Fati. De jonge aanvaller maakt zijn rentree in de wedstrijdselectie en mag hopen op zijn eerste minuten sinds 20 januari.
Barça XI#BarçaMallorca
— FC Barcelona (@FCBarcelona) May 1, 2022
💪🔵🔴 pic.twitter.com/oJMigANUJk
Bij een overwinning op Mallorca doet FC Barcelona goede zaken in de strijd om een Champions League-ticket. De Catalanen zagen Atlético Madrid zaterdagavond met 2-0 verliezen van Athletic Club en kunnen hun concurrent uit de hoofdstad daardoor op zes punten zetten. Mocht Barça winnen, klimt het ook over Sevilla heen naar de tweede plek. Met na vanavond nog drie wedstrijden te gaan, mag het dan eigenlijk niet meer misgaan voor Xavi en zijn manschappen.