Brobbey dankbaar: "Geloof me, over paar jaar betaal ik Ajax terug"

0 reacties
24 augustus 2022, 08:18

Brian Brobbey beleeft nu al veel plezier aan zijn definitieve terugkeer bij Ajax. De twintigjarige spits staat na drie wedstrijden al op een goal en twee assists en lijkt inmiddels de eerste keuze te zijn van Alfred Schreuder. Van dat laatste wil hij zelf overigens nog niet uitgaan.

"Weet ik niet, ben ik dat?", antwoordde Brobbey op de stelling van Voetbal International dat hij inmiddels de eerste spits van Ajax is. "Ik hoop het man, maar lang erbij nadenken ga ik niet doen. Er zijn meer goede spelers die in de spits kunnen spelen: Dusan Tadic, Steven Bergwijn, Davy Klaassen, Lorenzo Lucca. Op dit moment ben ik basisspeler, maar ik moet gewoon presteren, met goed spel en doelpunten. Dan kan de trainer niet om mij heen en begin ik in de basis."

Bij de transfer van Brobbey ging het deze zomer veel over de hoge transfersom: ruim zestien miljoen voor een speler uit de eigen jeugd, die eerder transfervrij vertrok bij Ajax. "Mensen vinden het misschien gek, maar zo is het nu eenmaal gelopen. Op het transferbedrag had ik geen invloed, dat was iets tussen Ajax en RB Leipzig. Maar ik snap aan de andere kant ook wel dat het best apart is. Toch komt het wel goed. Geloof me: over een paar jaar betaal ik Ajax wel terug met een mooie transfersom. En dan heeft de club een mooie winst gemaakt."

Ook het Manchester United van Erik ten Hag was deze zomer geïnteresseerd. Maar hoewel hij daar eerder nog over grapte, zag Brobbey die stap nu niet zitten. "Ik wilde per se naar Ajax. Erik wilde ook met me samenwerken en appte een keertje of ik ervoor open stond, maar ik heb netjes bedankt. Ik wilde terug. Mijn vrienden hier, de speelstijl van Ajax; het was gewoon nog niet af. Ik moet hier eerst nog echt slagen als spits van Ajax 1."

WK

Of dat hem ook aan een plekje in de WK-selectie van Oranje kan helpen? "Ik denk dat elke speler die er dicht tegenaan zit daar wel aan denkt. Zo gek is dat niet, want het WK komt eraan. Maar ik ben jong, pas twintig jaar. Als het niet lukt, lukt het niet. Dan komt er heus wel een volgende kans. Ik heb Louis van Gaal zelf nog nooit gesproken. Wel met assistent-bondscoach Danny Blind. We gaan het wel zien. Een WK zou geweldig zijn om mee te mogen maken."

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel