De slechte reputatie van Jasper Cillessen als het aankomt op penalty's blijft de NEC-doelman achtervolgen. Zondagmiddag verloor Cillessen met 3-0 van PSV, waar Luuk de Jong vanaf elf meter trefzeker was. Hierdoor breidt Cillessen zijn eigen record uit, want inmiddels heeft de 63-voudig international geen van de elf penalty's tegen hem kunnen stoppen in de Eredivisie.
Hierdoor loopt hij uit op Niki Mäenpää, die negen strafschoppen moest incasseren zonder succes. Feyenoord-doelman Justin Bijlow bezet momenteel de gedeelde derde plaats op deze lijst, hij wist geen van de zeven penalty's tegen hem in de Eredivisie te stoppen. In alle competities scoort Cillessen volgens de data overigens beter, van de 42 strafschoppen kwam hij tien keer als winnaar uit de strijd.
Sinds de kwartfinale van het WK in 2014 achtervolgt de reputatie van Cillessen wat betreft strafschoppen hem, toen bondscoach Louis van Gaal hem in de blessure wisselde voor penaltykiller Tim Krul. Uiteindelijk zou Oranje de strafschoppenserie met 4-3 winnen. Momenteel strijdt Cillessen voor een plek in de WK-selectie richting het WK in Qatar, waardoor hij ongetwijfeld een einde zal willen maken aan zijn negatieve record.
Cillessen negeert kritiek Van der Vaart
Na afloop van de nederlaag gaf Cillessen wel toe dat zijn ploeg zondagmiddag "kansloos" was tegen PSV, maar is wel gematigd positief over zijn kansen richting het WK. "Ik heb weer negentig minuten in de benen. Nog twee wedstrijden te gaan en dan is het aan de bondscoach. Ik voel me goed en fris, alleen nu even wat minder." Wanneer hem gevraagd werd te reageren op analist Rafael van der Vaart, die zich vaker negatief uitsprak over de doelman, wilde Cillessen echter niet in gaan op de vraag. "Daar hebben we al genoeg over gezegd, daar ga ik niks meer over zeggen. Ik praat lekker over voetbal, meer doe ik niet", aldus Cillessen.