De liefhebbers die hopen dat Lionel Messi in de nabije toekomst voor een tweede keer is te bewonderen bij FC Barcelona, komen mogelijk bedrogen uit. De Argentijn zou namelijk op het punt staan zijn contract bij Paris Saint-Germain te verlengen. Daarmee komt er naar alle waarschijnlijkheid ook een einde aan de speculaties over een terugkeer van Messi naar FC Barcelona.
De Catalaanse grootmacht heeft haar wens nooit onder stoelen of banken gestoken. Als het aan FC Barcelona ligt, sluit Messi zijn loopbaan alsnog af in Camp Nou. De Argentijn verruilde Barça in de zomer van 2021 met tranen in zijn ogen voor Paris Saint-Germain. Messi zette in Parijs zijn krabbel onder een contract tot de zomer van 2023, wat betekent dat hij na afloop van dit seizoen transfervrij van club kan wisselen. Maar daar gaat PSG een stokje voor steken. Volgens Guillem Balague, als voetbaljournalist onder meer werkzaam voor de BBC, heeft de Franse grootmacht een principeakkoord met Messi over het verlengen van zijn contract.
FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta liet van de week nog weten dat hij Messi 'heel graag' zou willen terughalen naar Spanje. Maar van een terugkeer lijkt het dus niet te gaan komen. Als we Balague moeten geloven, heeft een nieuw huwelijk tussen FC Barcelona en Messi er de afgelopen tijd ook niet in gezeten. De journalist stelt namelijk dat de wereldkampioen nooit is benaderd voor een terugkeer naar Camp Nou. PSG maakte daarentegen serieus werk van de contractverlenging van Messi. De verwachting is dat na zijn vakantie de krabbels worden gezet. "Het is praktisch in kannen en kruiken", citeert De Telegraaf Balague. "Barcelona heeft niets aangeboden. Dus het is niet dat Messi niet terug wil keren, maar hij is simpelweg niet gevraagd."
Lees ook: Laporta somber over rentree Messi: "Geen verwachtingen wekken"
Champions League
Volgens Balague doet Messi er goed aan te verlengen bij PSG. "Zijn leven in Parijs is in balans en bovendien heeft hij daar kans om de Champions League te winnen. Dat zal zijn kandidatuur voor het winnen van de Ballon d'Or kracht bij zetten." Voor PSG is het te hopen dat Messi zijn WK-vorm door weet te zetten. De Fransen nemen het in de achtste finales van de Champions League immers op tegen Bayern München. In de eerste seizoenshelft was Messi in ieder geval uitstekend op dreef voor PSG. Hij was in negentien wedstrijden in alle competities goed voor twaalf doelpunten en veertien assists. Als Messi na zijn vakantie heeft getekend, blijft hij tot minstens 2024 speler van de Parijzenaren.