Pascal Jansen blijft ook na dit seizoen de hoofdtrainer van AZ. De oefenmeester heeft een mondeling akkoord met de club bereikt om zijn aflopende contract te verlengen. Als de laatste plooien zijn gladgestreken, zet de 49-jarige Jansen zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis tot medio 2025.
Dat maakte beide partijen dinsdagmiddag bij de Nieuwjaarsreceptie van de club bekend. Het huidige contract van Jansen loopt nog tot komende zomer, maar wordt dus spoedig verlengd. Jansen is sinds eidn 2020 de eindverantwoordelijke bij AZ. Destijds volgde hij de ontslagen Arne Slot op. Jansen werkte onder Slot als assistent bij de club, maar nam het stokje over toen Slot met Feyenoord in gesprek bleek te zijn.
Lees ook: Schreuder staat onder druk bij Ajax: 'Intern en extern gist het'
Inmiddels heeft Jansen al 105 officiële wedstrijden voor de groep gestaan bij AZ. Daarvoor werkte de geboren Londenaar in verschillende functies bij meerdere clubs. In Nederland was hij te vinden bij achtereenvolgens HFC Haarlem, Vitesse, Sparta Rotterdam en PSV. Daarnaast was hij werkzaam in de Verenigde Arabische Emiraten werkzaam bij Al-Jazira Club en Al-Wahda. In de zomer van 2018 streek hij neer bij AZ.
AZ doet mee in de titelstrijd
Aanstaande zaterdag (18.45 uur) opent AZ de tweede seizoenshelft in de Eredivisie met een thuiswedstrijd tegen Vitesse. Na veertien wedstrijden zijn de Alkmaarders met 29 punten te vinden op de vierde plek van de Eredivisie. Het verschil met koploper Feyenoord is vier punten, terwijl Ajax en PSV momenteel slechts een puntje meer hebben dan AZ. Tegenstander Vitesse staat op de teleurstellende dertiende plek.
📝 𝗨𝗻𝘁𝗶𝗹 𝟮𝟬𝟮𝟱
— AZ (@AZAlkmaar) January 3, 2023
🤝 AZ en hoofdtrainer Pascal Jansen hebben een mondeling akkoord bereikt over een contractverlenging tot medio 2025!#AZ