In één specifiek scenario dreigt er een puntenstraf voor Feyenoord

19 februari 2025, 11:50
In één specifiek scenario dreigt er een puntenstraf voor Feyenoord
Foto: © Imago
7 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Pascal Bosschaart zou het liefst het seizoen afmaken bij Feyenoord, maar de kans dat dat ook echt gaat gebeuren lijkt minimaal. De KNVB kan namelijk flinke boetes én puntenstraffen opleggen aan de Rotterdammers als zij doorgaan met een coach zonder de benodigde papieren.

Op 12 februari stond Bosschaart voor het eerst als eindverantwoordelijke langs de lijn tijdens Feyenoord - AC Milan (1-0). Op basis van de reglementen mag iemand zonder een UEFA PRO-diploma vier weken als interim-trainer fungeren, weet Pieter Zwart van Voetbal International. Dat betekent dat Bosschaart tot 12 maart bij Feyenoord de lijnen mag uitzetten. Op die datum worden de laatste returns van de achtste finales gespeeld, of te wel: Bosschaart zou die wedstrijden nog kunnen meemaken als trainer van de club.

Artikel gaat verder onder video

LEES OOK: Triomferende Bosschaart neemt zichzelf niet zo serieus na San Siro-spektakel: 'Ze horen loze kreten'

Als Feyenoord daarna besluit om langer door te gaan met de Rotterdammer, zal de club straffen moeten accepteren. Dat zal waarschijnlijk gaan om een bedrag van 10.000 euro. Blijft Feyenoord dan alsnog in zee met Bosschaart, dan volgen er ernstigere straffen, zoals te lezen is in de KNVB-reglementen. "Indien de licentiehouder structureel niet voldoet aan de gestelde licentie-eis kan de licentiecommissie als sanctie punten in mindering brengen en uiteindelijk overgaan tot het intrekken van de licentie."

Dat lijkt de moeite niet waard voor Feyenoord. Wel zou er eventueel dispensatie kunnen worden aangevraagd voor Bosschaart, zoals Valentijn Driessen ook graag zou zien. Daar komt echter een heel proces bij kijken. "Indien een BVO een dispensatieverzoek, dat betrekking heeft op de hoofdtrainer of assistent-trainer, ter goedkeuring voorlegt aan de licentiecommissie zal eerst advies worden ingewonnen bij het bestuur van de coaches betaald voetbal alvorens een dergelijk verzoek doorgezet wordt aan de licentiecommissie." Het is dan ook even afwachten wat Feyenoord gaat besluiten.

➡️ Misschien vind je dit artikel ook interessant

🔗 Pascal Bosschaart droomt: 'Ik ga het Dennis te Kloese influisteren'

Interim-trainer Pascal Bosschaart heeft een boodschap voor Dennis te Kloese, nu Feyenoord door is in de Champions League.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. Mike
    Erkende gebruiker! Meer info
    895 Reacties
    1.502 Dagen lid
    5.351 Likes
    Mike
    Gekopieerd!

    Bosschaart tot einde van het seizoen. Rustig komende maanden op zoek naar vervanging. Bij goede resultaten kijken of je hem kan combineren (Fraser?) en hem op de opleiding doen.

    1. Analisto
      606 Reacties
      671 Dagen lid
      14.100 Likes
      Analisto
      Gekopieerd! bewerkt

      Fraser moet je niet willen hebben bij je club, matige coach, die heeft nog nooit wat gepresteerd. En anders is dat heel lang geleden. Bosschaart zou eerder fraser wat bijbrengen dan andersom. Kun je niet Bosschaart 60 dagen aan het roer laten en het zelfde met de wolf doen als die 60 dagen verstreken zijn voor Bosschaart. Wolf op papier interim maken, terwijl Bosschaart de boel regelt? Of mag dat niet? Zou wel een prima oplossing zijn.

  2. Laurens1
    3.090 Reacties
    1.005 Dagen lid
    37.703 Likes
    Laurens1
    Gekopieerd!

    Dit kan Feijenoord toch tackelen door de “kromme” een tijdje te posteren op de tribune, achter de trainers! Of een andere oude speler met de juiste papieren; Boskamp. Of ze er zin hebben is weer een ander verhaal!

    1. Copa
      2.225 Reacties
      1.152 Dagen lid
      22.825 Likes
      Copa
      Gekopieerd!

      Om dan de laatste jaren van je leven als Jan. D door het leven te gaan? Hanegem zal het zeker niet doen, aangezien Feyenoord hem zelf had gevraagd zich niet meer op het trainingsveld te begeven of op andere wijze zich te bemoeien met het eerste elftal.
      Ik denk dat Martin Jol of Aad de Mos hier wel voor te porren zijn
      Natuurlijk kan Kloese gewoon Boschaard aanstellen. Dan zal Troost de conclusie kunnen trekken wie de baas is

    2. de Waarheid
      103 Reacties
      648 Dagen lid
      740 Likes
      de Waarheid
      Gekopieerd!

      Sjaak Triest

    3. Steeck03
      10 Reacties
      814 Dagen lid
      89 Likes
      Steeck03
      Gekopieerd!

      Beide hebben allang niet meer de juiste papieren. Je moet ook gedurende je carrière punten halen bijv. door nascholing of evenementen bij te wonen. Ik denk niet dat Willem van Hanegem dat in de laatste jaren heeft gedaan.

  3. undertaker
    474 Reacties
    1.502 Dagen lid
    2.855 Likes
    undertaker
    Gekopieerd!

    Och och. Is het niet de Uefa die aan het janken is dan is het wel de knvb... Moeten ze geen boete opleggen?