Feyenoord wint wéér niet van Mourinho en is veroordeeld tot Europa League

12 augustus 2025, 20:57
Fenerbahçe - Feyenoord
Foto: © Imago
15 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Feyenoord is er niet in geslaagd de voorsprong uit het eerste duel in de derde voorronde van de Champions League vast te houden. Op bezoek bij Fenerbahçe was Tsuyoshi Watanabe twee keer trefzeker, maar doelpunten van Archie Brown, Jhon Durán, Fred, Youssef En-Nesyri en Anderson Talisca bezorgden de ploeg van José Mourinho de zege: 5-2. Het tweeluik eindigde daarmee in 6-4 in Turks voordeel.

Feyenoord begon het duel in Istanbul met dezelfde namen als een week eerder, toen de Turken in De Kuip met 2-1 werden verslagen. De boodschap voor de Rotterdammers was dus duidelijk: niet verliezen van de ploeg van Mourinho. Na zeven minuten spelen was het Anis Hadj Moussa die de eerste grote kans van de wedstrijd kreeg, maar zijn inzet ging rakelings langs het doel van Irfan Egribayat. In de loop van de eerste helft kreeg Durán enkele goede kansen, voordat Feyenoord na een halfuur spelen tot twee keer toe ontsnapte.

Artikel gaat verder onder video

Eerst was het En-Nesyri die het net vond, maar met zijn knie buitenspel stond. Enkele minuten daarna haalde Watanabe een tegenaanval eruit, maar zijn terugspeelbal op Timon Wellenreuther was veel te hard voor de doelman, die deze net langs zijn goal zag verdwijnen.

Vijf minuten voor rust kreeg Feyenoord een vrije trap op de helft van Fenerbahçe na een zeer opmerkelijk moment. Egribayat dacht dat scheidsrechter István Kovács had gefloten en raapte de bal halverwege zijn helft op, waarna de scheidsrechter floot voor een handsbal. De vrije trap van In-beom Hwang kwam op het hoofd van Watanabe, die zijn eerste treffer in dienst van Feyenoord maakte.

Vlak voor rust draaide Fenerbahçe het echter helemaal om. Nadat Hadj Moussa de bal compleet verkeerd raakte, kreeg de thuisploeg een hoekschop. Deze werd door Brown binnengekopt. In de blessuretijd van de eerste helft werd het nog erger voor de ploeg van Robin van Persie. En-Nesyri werd door de lucht aangespeeld en kopte goed terug op Durán, die de bal vervolgens overtuigend langs Wellenreuther schoot.

In minuut vijftig had de ingevallen debutant Gonçalo Borges voor de gelijkmaker moeten zorgen. Na een snelle voortzetting van Wellenreuther kwam de buitenspeler oog in oog te staan met Egribayat, maar hij stuitte op het been van de doelman van de Turken. Enkele minuten was het aan de andere kant wel raak. Jordan Lotomba besloot op eigen helft te lopen met de bal, waarna hij werd afgetroefd door Brown. Fred pikte op en schoot van grote afstand prachtig raak. Daarmee kwam Fenerbahçe voor het eerst in het tweeluik op voorsprong.

In het restant van de wedstrijd kreeg de ploeg van Van Persie nog wel kansen op de 3-2, maar de bal ging er aan de andere kant in. Na een messcherpe counter kreeg Brown de bal bij En-Nesyri, die de bal voorbij Wellenreuther kon tikken. Vlak voor tijd tekende Watanabe met zijn tweede van de avond voor de aansluitingstreffer in het tweeluik, maar het was niet voldoende. In de blessuretijd ging Lotomba weer de mist in, waardoor Talisca aan alle twijfel een einde kon maken.

Daarmee is Feyenoord in de derde ronde van de Champions League uitgeschakeld door Fenerbahçe. De Rotterdammers zullen gaan uitkomen in de competitiefase van de Europa League. Fenerbahçe neemt het in de play-offs van de Champions League op tegen Benfica of Nice, die later op de avond in actie komen. Benfica won het heenduel met 2-0.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. Bassiedieallesbeterweet
    Erkende gebruiker! Meer info
    193 Reacties
    1.503 Dagen lid
    538 Likes
    Bassiedieallesbeterweet
    Gekopieerd!

    Jammer hoogmoed komt zelden goed

  2. Lorenzo Chiquita
    344 Reacties
    924 Dagen lid
    3.111 Likes
    Lorenzo Chiquita
    Gekopieerd!

    En weer lekker verprutst, een van persie die zakt, kortom niets om vrolijk te zijn.

  3. De kikker
    502 Reacties
    1.304 Dagen lid
    719 Likes
    De kikker
    Gekopieerd!

    Wat was de Borgos slecht zeg. Ik begrijp wel waarom die Portugezen zo blij waren met zijn vertrek, verspilde miljoenen. Bekijk het van de positieve kant nu kunnen er meer punten gepakt worden voor het Nederlandse voetbal!

  4. Joseph
    Erkende gebruiker! Meer info
    77 Reacties
    1.386 Dagen lid
    76 Likes
    Joseph
    Gekopieerd! bewerkt

    Had niet gehoeven. Maarja jammer, hopen dat die andere 2 in de Cl wat laten zien

  5. Pietjanhendrik
    588 Reacties
    473 Dagen lid
    694 Likes
    Pietjanhendrik
    Gekopieerd!

    Het was niet best. Heeft het met geld
    Smijten van Fenerbahçe dan toch gewerkt blijkbaar.

    1. Pietjanhendrik
      588 Reacties
      473 Dagen lid
      694 Likes
      Pietjanhendrik
      Gekopieerd!

      @Voetbalhoofdstad: beetje rare opmerking van diegene. De zak geld maakt niet het doelpunt nee. Maar de speler die de zak geld betaald krijgt wel.

    2. Pietjanhendrik
      588 Reacties
      473 Dagen lid
      694 Likes
      Pietjanhendrik
      Gekopieerd!

      @Voetbalhoofdstad: zelfs jij en ik weten dat het een domme opmerking is. Alsof Johan alleen maar slimme dingen uitkraamde altijd …

    3. Hurricane.
      349 Reacties
      823 Dagen lid
      2.372 Likes
      Hurricane.
      Gekopieerd!

      @Pietjanhenrdrik Precies die was ook niet helemaal lekker in zijn paasei.

  6. Deblauwe1
    783 Reacties
    1.503 Dagen lid
    1.651 Likes
    Deblauwe1
    Gekopieerd!

    Als je uitgezen kansen krijgt en ze niet benut, weet je dat je tegen een team van Mourinho de boot in gaat. Jammer maar helaas

  7. 0laf
    1.477 Reacties
    1.503 Dagen lid
    6.175 Likes
    0laf
    Gekopieerd!

    Uithuilen en voor Europa League gaan. Wat viel Lotomba tegen zeg.

  8. Henkapestaart
    172 Reacties
    1.432 Dagen lid
    1.194 Likes
    Henkapestaart
    Gekopieerd!

    Ik zie het al aan het einde van het seizoen zijn we de champions League plek kwijt. Het braafste jongetje van de klas zijn beloont natuurlijk niet.

  9. PSV bril!
    396 Reacties
    646 Dagen lid
    877 Likes
    PSV bril!
    Gekopieerd!

    Jammer Feyenoord, gunde jullie de overwinning daar in de 'Hel'. Mij viel op het vele balverlies en misverstanden onderling. Moet duidelijk nog een team worden, maar komt vast wel goed.

    1. Geus
      218 Reacties
      1.315 Dagen lid
      796 Likes
      Geus
      Gekopieerd!

      @PSV bril! Latomba was echt wel heel slecht! Hij was zeker 💯 % verantwoordelijk voor 2 tegendoelpunten en de rest 75 om en nabij..

  10. CG
    4.125 Reacties
    1.201 Dagen lid
    14.636 Likes
    CG
    Gekopieerd!

    Uithuilen en opnieuw beginnen. Is geen andere optie voor !!

  11. Creadijk
    127 Reacties
    764 Dagen lid
    119 Likes
    Creadijk
    Gekopieerd!

    Bekend verhaal, met Mourinho en Nederlandse ploegen. Die vloek is inmiddels een demon geworden.