Nigel de Jong is sinds januari 2023 werkzaam als directeur topvoetbal van de KNVB, maar was niet de enige kandidaat voor die functie. Volgens journalist Tijmen van Wissing was ook Gertjan Verbeek in beeld in Zeist.
De Jong was deze zomer belast met de zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor het Nederlands elftal. Na gesprekken met Arne Slot en Michael Reiziger, en een korte afzegging van Pep Guardiola, viel de keuze op Xavi Hernández. Volgens Van Wissing scheelde het echter weinig of Verbeek was degene die de nieuwe bondscoach had moeten vinden.
“Nigel de Jong zit daar, maar de andere kandidaat was Gertjan Verbeek. Daar kan ik niet bij”, zegt de journalist van RTV Oost bij het ESPN-programma Voetbalpraat. “Dat je op een gegeven moment twee kandidaten over hebt, en dan uit een van die twee moet kiezen. Dan is het traject volgens mij al niet goed gegaan.”
“Gertjan Verbeek was een optie als td bij de KNVB”, herhaalt Van Wissing. “Daar begint bij mij al de kronkel. Hoe is het de laatste jaren dan gegaan bij de KNVB? Ze kozen uiteindelijk voor Nigel de Jong.”
Over de vermeende kandidatuur van Verbeek is niet eerder gepubliceerd in de media. Wel is bekend dat Earnest Stewart als kandidaat gold. Ook de naam van Mo Allach viel destijds.