Siem de Jong speelt zaterdag met Ajax tegen FC Twente. De afgelopen jaren stond hij in wedstrijden tegen de Tukkers tegenover zijn broer Luuk, maar de spits verruilde Twente deze zomer voor Borussia Mönchengladbach. Gunstig voor Ajax, vindt Siem.
"Het is voor het eerst sinds lange tijd niet meer tegen mijn broer", zegt de oudste van de twee broers in De Telegraaf over de aankomende confrontatie met FC Twente. "Voor hem was het een schitterende transfer, maar ook voor ons was het beter dat hij wegging. Luuk was belangrijk voor FC Twente en een moeilijke tegenstander."
Toch weet de aanvoerder van de Amsterdamse club dat er, ook zonder zijn broer, voldoende kwaliteit overgebleven is in Enschede. "Ik denk dat FC Twente in zijn totaliteit niet minder sterk is geworden. De club heeft goede aankopen gedaan."
Kampioen Ajax en koploper Twente staan zaterdag in de ArenA tegenover elkaar.