Vitesse moet voor maandag 21 januari een alternatieve speellocatie hebben gevonden voor de bekerwedstrijd tegen Ajax, op donderdag 31 januari. Lukt dat niet, dan worden de Arnhemmers uit het toernooi gezet, meldt de KNVB.
Vanwege een dancefeest op 2 februari kan Vitesse voor het duel met Ajax niet in de eigen Gelredome terecht. De organisatie van het evenement heeft namelijk een paar dagen nodig om het stadion in een discotheek te veranderen, en hierin werd ze afgelopen vrijdag in het gelijk gesteld door de voorzieningenrechter.
Daarop stelde Vitesse de KNVB voor om de wedstrijd op neutraal terrein te spelen. De nationale voetbalbond heeft daarmee ingestemd, maar dan moet de locatie wel uiterlijk 21 januari bekend zijn. De Grolsch Veste van FC Twente ligt het meest voor de hand. De ontmoeting in Amsterdam afwerken, zoals Vitesse had gevraagd, is volgens de KNVB in strijd met de regels. De bond wil de speeldatum sowieso niet veranderen, aangezien dat niet in het competitieschema past. Beide clubs staan in het weekend daarvoor ook al tegenover elkaar in Arnhem voor de competitie. Op last van de lokale autoriteiten moet er dan zondag om 12.30 uur afgetrapt worden.